Informacje

OŚWIĘCIM. Mieszkańcy ujęli nietrzeźwego kierowcę

W nocy z 21/22 czerwca w Oświęcimiu trzej mieszkańcy Oświęcimia ujęli, a następnie przekazali policjantom pijanego kierowcę. Zatrzymany 23 – latek wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,50 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż po północy na ulicy Wysokie Brzegi w Oświęcimiu , trzej mieszkańcy Oświęcimia siedzący w swoim samochodzie zauważyli jak z impetem na chodnik wjeżdża seat ibiza. Po chwili z pojazdu wysiadł zataczający się mężczyzna. Reakcja mieszkańców Oświęcimia była błyskawiczna. Ujęli nietrzeźwego, a następnie przekazali policjantom.

Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 23 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,50 promila alkoholu.

Policjanci przypominają o konsekwencjach i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny. 

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługują mieszkańcy Oświęcimia za  wzorową reakcję. Widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zadziałali  nie dopuszczając, aby sprawca przestępstwa drogowego uniknął odpowiedzialności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend