Informacje

OŚWIĘCIM. Miejski radny podejrzany o znęcanie się nad żoną

Znany lekarz, oświęcimski radny z komitetu Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska jest podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną.

Oświęcimscy policjanci w poniedziałek 1 lipca zatrzymali 53 – letniego mieszkańca Oświęcimia  podejrzanego o znęcanie w rodzinie.  To już kolejna sprawa w ciągu kilku ostatnich dni,  w której wobec sprawcy podejrzanego o stosowanie przemocy domowej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Policjanci z oświęcimskiej komendy wszczęli postępowanie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej wobec 49 – letniej mieszkanki Oświęcimia, której miał się dopuścić jej mąż. W związku z tym mężczyzna  został zatrzymany.  W ciągu niespełna dwóch dni  policjanci zebrali dowody na podstawie których podejrzanemu postawiono zarzut znęcania.

3 lipca br. podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą również uzyskać pomoc i wsparcie w ośrodkach współfinansowanych ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, wykaz :

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-pomoc-dla-osob-pokrzywdzonych-przestepstwem

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

35 komentarzy

 1. takie znęcanie to nie znęcanie opanowanie też ma swoje granice!!!!!!!!

 2. Chciałabym słyszeć jak swoim piskliwym głosikiem krzyczy na żonę.

 3. Mądrale. Tak na prawdę to nigdy nie wiadomo co się dzieje za zamkniętymi drzwiami takiego mieszkania. Czasami tylko sąsiedzi coś słyszą. Zdarzają się mężowie, którzy bez powodu wyładowują swoją agresję na żonach, za to że w pracy im nie poszło, że generalnie są sfrustrowani, albo są po prostu zwykłymi draniami – palantami. Żony natomiast wyładowują swoją złość w sposób bardziej wyrafinowany, to typowe jędze, sekutnice, mające codziennie tysiąc pretensji do męża: „ty nieudaczniku, miernoto, żadnego z ciebie pożytku”. Wiedzą w jakie czułe miejsce faceta uderzyć. Biją fizycznie najczęściej mężczyźni, choć w ostatnich latach wzrasta liczba pobić mężów przez żony (dokładnie nie wiadomo, ponieważ mężowie wstydzą się przyznać).
  Jak więc było – okaże się na rozprawie.

 4. Według analiz socjologicznych, 39% kobiet i 32% mężczyzn w Polsce to ofiary różnych strategii znęcania się przez współmałżonka.

 5. Nic go nie usprawiedliwia ale doskonale wiedziała że do ,,kulturnych” nie należy no ale dyplom lekarza ważniejszy

 6. a ty czytał ino nie kuma he, trza czytać głośno i powtarzać, potem pomyśleć i dopiero pisać. Kupił ludek klawiaturę he?

 7. Do Prezydencie odwołaj to: a czytać nie umie? Przecież Prezydent nie stanął po żadnej ze stron, tylko potępił krzywdzenie innych

 8. A czy to na pewno łon? Bo dziś u nas w maglu mówili, że to nie łon.

 9. I co, i co, wiadomo coś więcej? Dlaczego policja nie udziela informacji? Obywatele chcą znać szczegóły.

 10. Dwoje dorosłych ludzi musi rozwiązać problem. Prezydent chyba „odleciał” stawiając się po którejkolwiek stronie, a jeszcze gorzej publikując to w internecie. Nie mogę uwierzyć, że zrobił to osobiści Prezydent Chwierut. Ta sprawa nie obchodzi Pana Prezydenta Miasta i jako urzędnik samorządowy z nadania elektoratu bodaj ok 80% przynosi wstyd mi jako Jego wyborcy.

 11. Inżynier Turczyn
  4 lipca 2019 o 12:45 wiesz, ze dopuściłeś się przestępstwa? Jeżeli administrator nie złoży zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa ja to zrobię.

 12. Ale lekarz jest pierwsza klasa, zawsze trafia z diagnoza, a w zyciu roznie sie układa.

 13. tak agato , karma wraca , tak jak się buduje coś swojego na cudzym nieszczęściu , nie pierwsza pielęgniareczka , która chciała być panią doktorową , zniszczyła życie człowiekowi , bardzo dobremu specjaliście , ten szpital widział też lekarki , a i stare panny rozwodzące lekarzy , ale to na ich własny rachunek

 14. Dla piewrwszej żony też był tyranem, więc dobrze, że obecna miała tyle siły, że powiedziała DOŚĆ!

 15. To skoro był taki to po co w tym czasie wyszła za nie go za mąż i wzięła za wspólną budowe domu? To nie naiwna 18 latka myśląca że może się facet zmieni

 16. Brawa dla żony!!! Za to, że miała odwagę w końcu to przerwać. Proszę się trzymać i nie poddawać. Jest Pani wzorem dla innych zastraszanych, poniżanych i bitych żon „szanowanych obywateli” lekarzy, radnych,prawników którzy lubą siłą okazywać swoją władzę.

 17. Ma się wyprowadzić z własnego domu? Raczej będzie to ciężkie

Send this to a friend