Sport

OŚWIĘCIM. Międzynarodowa hokejowa wymiana młodzieży

Młodzi hokeiści z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim uczestniczyli w pierwszym w historii klubu wyjeździe w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży.

W ubiegłym roku naszymi gośćmi byli zawodnicy z klubu ESV Woodpeckers Dachau, natomiast w tym roku zawodnicy UKH Unia Oświęcim wyjechali na tydzień do Niemiec.

Program przygotowany przez organizatorów był bardzo bogaty, zwiedziliśmy wspólnie miasto i Miejsce Pamięci Dachau, lotnisko w Monachium oraz piękny monachijski rynek – Plac Mariacki.

Dużą atrakcją był także wyjazd na wycieczkę do pięknych bawarskich zamków Neuschwanstein oraz Hohenschwangau.

Jednak najbardziej w pamięci, zwłaszcza chłopcom, zapadła wizyta w Muzeum BMW oraz Centrum Olimpijskim i spotkanie z zawodnikiem hokejowej drużyny Rad Bull Monachium.

W czasie pobytu w Niemczech uczestniczyliśmy we wspólnych zawodach sportowych, treningach i meczach hokejowych. Ich uwieńczeniem był mecz przyjaźni ESV Dachau – UKH Unia Oświęcim, który obserwowali z trybun burmistrz Dachau pan Florian Hartmann oraz prezydent Oświęcimia pan Janusz Chwierut wraz z Naczelnikiem Wydziału Promocji panem Markiem Tarnowskim.

Mecz zakończył się zwycięstwem Unitów  7:2, ale mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na meczu rewanżowym na Chemików 4 i damy szansę wyrównania bilansu młodym Bawarczykom.

Międzynarodowa wymiana młodzieży możliwa była dzięki współpracy z Urzędem Miasta Oświęcim oraz fundacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

K.K.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Pani „Prezes” i Pan „vice Prezes” zamiast wycieczek, wzięli by się do pracy bo za niedługo młodzieży w UKH nie będzie.

Send this to a friend