Informacje

OŚWIĘCIM. Miał zaparowane szyby, potrącił pieszego

W czwartek rano 14 listopada policjanci z oświęcimskiej drogówki, wykonujący czynności w związku z potrąceniem pieszej na przejściu dla pieszych,  z niedowierzaniem wysłuchali wyjaśnień kierowcy. Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył kobiety z dzieckiem przechodzących przez przejście dla pieszych, ponieważ miał zaparowane szyby.

Do zdarzenia doszło po godzinie 7.00. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Na miejsce błyskawicznie udali się policjanci z oświęcimskiej drogówki, którzy ustalili, że 34 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki VW Passat potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 42 – letnią mieszkankę Oświęcimia. Kobieta miała pod opieką swojego siedmioletniego syna, który uniknął potrącenia, gdyż zdołał uskoczyć na chodnik. Podczas czynności sprawca potrącenia tłumaczył, że nie zauważył pieszych, gdyż miał zaparowane szyby w samochodzie.

Po badaniach lekarskich okazało się, że piesza  w wyniku potrącenia doznała jedynie ogólnych potłuczeń, w związku z tym sprawca został ukarany 500zł mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i uwagę w czasie jazdy.
Apelujemy do wszystkich kierowców, aby wyruszając w drogę, odpowiedniego przygotowali  swój samochód do jazdy m. in. dbając o odpowiednią czystość szyb. Obowiązek ten jest niezwykle istotny zwłaszcza w okresie jesiennym czy zimowym. Do tego każdy kierowca powinien zachować szczególną uwagę i koncentrować się na jeździe.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Przyjdzie mróz, to będą mieli wizjery jak w czołgu. Leniom nie chce się oczyścić szyb i wychodzą takie numery.

Send this to a friend