Informacje

OŚWIĘCIM. Maskotki przekazane przez kibiców trafią w ręce pokrzywdzonych dzieci

W dniu 9 marca 2018  Pan Paweł Kram Prezes Oświęcimskiego Sportu S.A.,  na ręce insp. Roberta Chowańca przekazał część maskotek podarowanych przez kibiców hokeja na lodzie, wrażliwych na los dzieci, znajdujących się niejednokrotnie w bardzo trudnych sytuacjach życiowych.

Akcja pn. „Teddy Bear Toss”, odbyła się w lutym br.  Zorganizowali ją już po raz trzeci: Oświęcimski Sport S.A, UKH oraz   Stowarzyszenie MotoGALICJA, a odpowiedziało na nią wielu fanów hokeja na lodzie.

Akcja polega na tym, że fani hokeja przynoszą na mecz pluszowe zabawki i rzucają je na lód, gdy gospodarze strzelą pierwszego gola. W tym roku, podczas meczu pomiędzy Unią Oświęcim, a GKS Tychy kibice na tę wyjątkową chwilę nie musieli długo czekać. W 9 minucie I tercji pierwszego gola dla Unii Oświęcim strzelił Adam Rufer i wtedy z trybun posypało się ponad 450 pluszaków. Następnie maskotki zostały zebrane przez organizatorów oraz zawodników Uczniowskiego Klubu Hokejowego.

Pluszaki trafią do policjantów ogniwa patrolowo interwencyjnego, którzy najczęściej interweniują w przypadku zgłoszenia awantury domowej, dzielnicowych, którzy w ramach programu Niebieskie Karty odwiedzają rodziny dotknięte przemocą domową oraz policjantów z ruchu drogowego, którzy podejmują działania na miejscu zdarzenia drogowego. Oprócz Policji maskotki trafiły również do ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego oraz ratowników Maltańskiej Służby Medycznej.

Maskotki z zeszłorocznej akcji trafiły natomiast do strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim.

Podczas wielu zdarzeń dorosłym towarzyszą dzieci, które niejednokrotnie nie rozumiejąc sytuacji, przeżywają trudne chwile. Pluszak, do którego będzie się mogło przytulić dziecko, wręczony przez policjanta, strażaka, czy ratownika medycznego z całą pewnością odwróci jego uwagę od spraw dorosłych.  W związku z powyższym służby ratunkowe dziękują organizatorom akcji oraz kibicom hokeja na lodzie, za ten wyjątkowy dar, który z całą pewnością będzie miał ogromne znaczenie dla najmłodszych uczestników różnego rodzaju zdarzeń.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend