Informacje

OŚWIĘCIM. Marsz dla Życia i Rodziny 2017

Corocznie, od sześciu lat odbywa się w Oświęcimiu „Marsz dla Życia i Rodziny”, w którym licznie uczestniczą osoby i rodziny, chcące publicznie dać wyraz poszanowania życia oraz afirmacji rodziny.

W tym roku jego głównym motywem będzie solidarność z ludźmi i rodzinami potrzebującymi pomocy i opieki, a także z tymi, którzy ofiarują swój czas i życie, dają c potrzebującym bezpieczeństwo i miłość . Zaproszenie na Marsz adresowane jest szczególnie do lokalnych środowisk, grup wsparcia i wspólnot zajmujących się opieką i pomocą drugiemu człowiekowi, do wszystkich dla których miłosierdzie ma wymiar codziennego oddania siebie bliźniemu. Hasło Marszu brzmi „ Bądźmy dobrzy jak chleb, każdy z nas potrzebuje miłości ” i nawiązuje do Patrona tegorocznego Marszu, świętego Brata Alberta, który nigdy nie pozostawał obojętny na los opuszczonych, a przykład jego życia wyzwala ludzką solidarność i dobroczynność.

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem św. Brata Alberta, zarówno przez Sejm RP, jak i Episkopat Polski. Jak co roku nasz Marsz będzie miał także charakter wspólnej zabawy, dlatego podobnie jak w latach poprzednich zakończy go rodzinny piknik przed Oświęcimskim Centrum Kultury, urozmaicony występami i prezentacjami oraz koncertem powszechnie znanej i cenionej w Polsce piosenkarki Eleni . Swoją aktywność środowiskową i dorobek zaprezentują też organizacje działające na rzecz i wśród ludzi wymagających pomocy .

Zapraszamy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

 1. Już po marszu życia no i po Eleni
  Stos flaszek i gumek ściele się po ziemi
  (Jednak prolajferzy na taką zabawę
  Zakładają gumki wyłącznie dziurawe)
  Panie prolajferki chcąc z twarzą przejść to
  Jutro staną w kolejce po „pigułkę po”
  Marsz życia to jednak w naszym kraju zmienia
  Że możesz usłyszeć: „Klauzula sumienia”
  Nic już w tym kraju nie jest do ukrycia – seks pozamałżeński ani okno życia.
  Na koniec rzecz jasna morał prawi tata: chcieliśta religii no to teraz mata!

Send this to a friend