Informacje

OŚWIĘCIM. Makabryczne zabójstwo psa

[UWAGA – DRASTYCZNE ZDJĘCIA] W sobotę 1 lipca OTOZ Animals Oświęcim otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z mieszkańców Oświęcimia. Na miejscu zdarzenia znaleziono zwłoki psa, który został zabity za pomocą siekiery.

Do zdarzenia doszło wieczorem 30 czerwca w jednej z oświęcimskich kamienic. Dariusz K. właściciel około 14 letniego psa rasy mieszanej, chcąc pozbyć się swojego „czteronożnego przyjaciela” postanowił go zabić. Pies został przyprowadzony do piwnicy, gdzie najprawdopodobniej został podduszony plastikowym workiem założonym na głowę, a następnie został uderzony ostrzem siekiery w głowę. Właściciel psa na taczkach budowlanych przewiózł zwierzę do wcześniej wykopanej dziury w pobliskim sadzie owocowym, gdzie go płytko zakopał.

Następnego dnia, w godzinach porannych, sąsiadów Dariusz K. zaniepokoiły ślady krwi znajdujące się w piwnicy. Zmartwieni sąsiedzi zgłosili sprawę do OTOZ Animals Oświęcim, którzy po udaniu się na miejsce zdarzenie oraz odkopaniu psa stwierdzili, że został on brutalnie zamordowany.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze oświęcimskiej policji zabezpieczyli dowody zbrodni, a lekarz weterynarii prowadzi czynności, które mają ustalić czy pies w momencie zakopywania w ziemi był jeszcze żywy. Aktualnie właściciel psa jest po za miejscem zamieszkania, gdyż podjął nową pracę.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt (Dz.U.2013.0.856 t.j. – Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt) jeżeli sprawca czynu działał ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. Jak ma być lepiej na tym świecie, jak ten zabójca dostał 2 lata w zawiasach i teraz cieszy się słońcem i wolnością. A pies mógłby nadal żyć…

 2. Do Jupiter: Jak można relatywizować czyje życie jest” więcej warte”:człowieka czy psa?! Życie to życie!!! Jeżeli ktoś w tak brutalny i bestialski sposób je odbiera to jest psychopatą, który następnym razem zrobi to człowiekowi! Jak można stawiać się wyżej?! Bo co, bo umiesz sklecić parę słów??? Ktoś chyba cierpi na solidny deficyt empatii!!!

 3. Biedne zwierzątko, przecież ono czuje tak samo jak człowiek, takie same ma uczucia:((((

 4. Pier***isz człowieku, że aż głowa boli…, porównywanie tego katowania do uboju zwierząt w rzeźniach… Brawo! 3 lata za MORDERSTWO to zdecydowanie za mało!

 5. Taki zwyrodnialców uważa że jest Bogiem i może zabrać życie teraz psu,później może człowiekowi. Kara ,kara,jeszcze raz kara i to wysoka

 6. Oburzajace jest zachowanie ludzi wokół tego całego zajścia? Okrutnego zabójstwa na biednym psiaku? Którzy najwięcej maja do powiedzenia po fakcie wylewajac swoje żale w internecie , jacy to oni nie są i co oni to nie zrobili. Gowno zrobili i gowno zrobią!

 7. Sugerowanie ze ktoś tam wódkę pije jest oburzające, bo to nie przez wódkę w bestialski sposób zginął ten pies. Najlepiej wszystko wrzucić do jednego worka, tak najłatwiej zrozumieć i opisać świat wokół nas. Eh, dziwny ten polski naród….

 8. Widze że sąsiedzi maja dużo do powiedzenia po fakcie, ale jak piją 'wodeczke’ to wszyscy razem. A teraz pieprza jaki to nie jest. Najlepiej wylewac żale w internetach a nawet palcem nie kiwneli dlatego pijcie ta 'wodeczke dalej’ tylko już bez jednego kompana.

  Nie pozdrawiam

 9. To wszystko dzieje się dlatego, że nie ma odstraszających kar. Informacje przekazywane o zbrodniach wobec ludzi i zwierząt popełnianych przez pijanych kierowców a także zwyrodnialców takich, jak opisany powyżej mówią tylko, że grozi im… I co dalej? Dlaczego na portalach brak informacji konkretnych. Czyli kto?, za co ? i ile? A potem takie dranie śmieją się nam w nos.

 10. Dziś w Polsce, ubito (?) pięćset krów, tysiąc świniaków, dziesięć tysięcy kurcząt. Dzień w masarnictwie jak co dzień. Jeśli się nad zwierzakiem znęcał, to pewnie, że drań. Mówienie o „morderstwie” to jednak lekka przesada.

 11. Za kratki! To odebranie życia…bezapelacyjnie powinno się takie rzeczy karać bardzo surowo…ktoś kto jest zdolny do czegoś takiego to psychopata.. Normalny człowiek miałby sumienie i w życiu by mu to do głowy nie przyszło

 12. Jeżeli stawiasz wyżej życie psa od człowieka to nie jestem pewien, kto tu popisał się większą moralną patologią…

 13. Taki bydlak dziś psa zabił a jutro za piwo zabije czlowieka.Do końca życia powinien mieć krew tego niewinnego psa na swoich rękach

 14. A gdzie była żona tego pana, pielęgniarka oświęcimskiego szpitala? Czy życie tego psa było mniej ważne niż ludzi?

 15. Nie mogę pojąć co to się stało. Ramzes był jak członek rodziny, owszem szczekał i był czasami „upierdliwy” ale był kochany. Pies który nikomu nie przeszkadza i miał swój urok. Darek przegiol na całej linii i ten człowiek już nic nie znaczy w moich oczach. Ale jestem zdania że przyjdzie „karma”. Sprawiedliwy sąd dla niego!!!

Send this to a friend