Informacje

OŚWIĘCIM. Magistrat szuka najemcy na Cafe Rynek

Urząd Miasta szuka chętnych do prowadzenia działalności gastronomicznej w budowanym „Cafe Rynek” na płycie Rynku Głównego w Starym Mieście.

14 marca o godzinie 10 w Urzędzie Miasta Oświęcim odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę pawilonu gastronomiczo-usługowego wraz z ogródkiem, który do końca kwietnia stanie na płycie Rynku Głównego. Od 1 maja do 31 października wyłoniony w przetargu najemca będzie w nim prowadził działalność gastronomiczną .

Pawilon gastronomiczny o nazwie Cafe Rynek nietrwale związany z gruntem stanie na rynku pod koniec kwietnia. Projekt został uzgodniony z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Krakowie. Inwestycję prowadzi Zarząd Budynków Mieszkalnych, a wykonawcą jest firma z Oświęcimia.

Obiekt będzie miał konstrukcję stalową z przeszklonymi witrynami. W środku będą miejsca do siedzenia, zaplecze socjalne, kuchenne oraz sanitarne. Na zewnątrz znajdzie się ogródek kawiarniany. Do lokalu będzie można wejść z dwóch stron. Będą też dwa podesty wejściowe przy drzwiach socjalnych oraz drzwiach od strony ogródka, a także podest wraz z najazdem dla osób niepełnosprawnych. Pawilon zostanie wyposażony w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i termiczną.

>>> Więcej informacji o przetargu <<<

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

 1. Rynek to PRZESTRZEŃ WSPÓLNA. Nasza. Zajęcie go przez kolejną budę to zwykły WANDALIZM.
  Już teraz w każdy piątkowy i sobotni wieczór zamienia się w pole do harców dla pijanej hołoty. Kto nie wierzy niech dziś wieczór wybierze się tam na spacer.Tak po 22-giej to już typowa „13-ta dzielnica”.
  Czy kolejna piwolejnia poprawi sytuację?

 2. a moze by w Oświecimiu nie robić restauracji i lokali tyle co jest wystarczy pisze:

  całe tabuny wycieczek śmiały się z tego czym było „cafe queen” a syfu pod muzeum nikt nie zwalcza , każde krzesło potargane i w innym kolorze

 3. to powinien przejąć radny waldy łoziński, on jest biedny ale uczciwy no i na prowadzeniu kanjpy się zna, dajcie mu żyć.

 4. Brawo Panie Prezydencie !
  Jeśli mogę coś zasugerować, to należałoby jeszcze zniwelować okoliczne kamienice. Tak by nasze wspaniałe Cafe Rynek było widoczne z samochodów przejeżdżających ulicami Dąbrowskiego, Mickiewicza i Królowej Jadwigi.

 5. Jezus Maria, znowu S&S? Ten Rynek (jak i całe miasto) ma naprawdę prze…

Send this to a friend