Informacje

OŚWIĘCIM. Kto dokończy remont ul. Orzeszkowej?

W czwartek 24 października Urząd Miasta postara się wyłonić w przetargu nową firmę, która dokończy przerwany remont ul. Elizy Orzeszkowej w Oświęcimiu.

Przypomnijmy, ulica Elizy Orzeszkowej w Oświęcimiu miała zostać oddana do użytku 30 września br. Jak poinformował oświęcimski magistrat, robotnicy zeszli z placu budowy dokładnie 30 września, a do pełnego zakresu prac w dalszym ciągu brakuje nowej nawierzchni ulicy, chodników i nasadzenia zieleni.

Miasto Oświęcim odstąpiło od umowy z wykonawcą oraz wystawiło notę obciążeniową z tytułu kar, wynikających z zapisów umowy. Firma, która zeszła z budowy wykonała roboty za prawie 500 tys. zł. (inwestycja kosztuje blisko 1 mln zł). Magistrat ogłosił dodatkowy przetarg na dokończenie wszystkich prac. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się już w czwartek 24 października. Informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy UM Oświęcim.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na przebudowę ul. Orzeszkowej w Oświęcimiu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Firmy Wiesław Słowik prowadzący działalność pn. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowo-Transportowe HANDREM Wiesław Słowik, adres głównego miejsca wykonywania działalności ul. Role 4, 32-552 Płaza. Cena ofertowa brutto 590 670,65

  2. A hansy I jurgeny wola placic zasilki na arabusow ktorzy im gwalca niemry.Ot ta subtelna roznica w imie poprawnosci politycznej.

  3. Mówimy o ulicy, czyli o powierzchni płaskiej. Czyli nie o pracy na wysokościach, prawda? To dlaczego piszesz bzdury?
    Widać, że od czasu gdy pozwoliliśmy Ukraińcom na wjazd do naszego kraju, w Polsce nie ma kto pracować na budowach. Po pierwsze: ponieważ na budowie trzeba się namęczyć, a tego Polaczki nie lubią. Po drugie: Polaczki wolą siedzieć na zasiłkach i różnych plusach, chlać piwo i narzekać. Więc albo będziecie płacić Ukraińcom więcej, albo weżmiecie się w końcu do roboty, albo już nic więcej nie zbudujecie.

  4. czy to banderowiec pisze per : polaczkom !? gratulacje , branża budowlana zachęca tego „znafce” do poznania praktycznego budowy i pracy na wysokościach

  5. Sprawa jest prosta: Ukraińcy do Niemiec wyjechali, a Polaczkom robić się nie chce. Więc inwestycje stoją.

  6. dziewięć festiwali mu dokończy budowy i drewno kominkowe z drzew z ul.Orzeszkowej i nie tylko , może mu dokończy MON i WKU ……

Send this to a friend