Informacje

OŚWIĘCIM. „Korytarz życia” uratował 35 latka

Policjanci Ogniwa – Patrolowo interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podjęli  skuteczną interwencję, podczas której ratowali życie  35 – letniego mieszkańca Oświęcimia. W szybkim dotarciu do mężczyzny pomogli kierowcy, którzy słysząc sygnały uprzywilejowania natychmiast utworzyli „korytarz życia”.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek [15.06.2018] tuż przed godziną 18.00. Policjanci otrzymali polecenie natychmiastowego udania się  do jednego z mieszkań w Oświęcimiu, gdzie wg zgłoszenia mężczyzna miał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania, błyskawicznie ruszyli pod wskazany adres.

W ten właśnie wieczór na większości oświęcimskich ulic panował duży ruch, gdyż kilkanaście tysięcy osób przybyło do miasta  na koncert pn. „Tauron Life Festiwal Oświęcim”.  Okazało się jednak,  że kierowcy,  słysząc sygnały uprzywilejowania nadjeżdżającego radiowozu, wiedzieli jak się zachować. Natychmiast utworzyli  „ korytarz życia”, wiec mundurowi w kilka minut byli pod wskazanym adresem.   Mężczyznę, leżącego w kałuży krwi, z głębokimi ranami ciętymi na jednym z nadgarstków, odnaleźli w łazience. Funkcjonariusze błyskawicznie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Założyli opatrunek uciskowy, poprzez co powstrzymali krwotok, a następnie oddali go pod opiekę ratowników medycznych.

W tym przypadku na wyróżnienie zasługuje wzorowe zachowanie kierowców, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apele służb ratunkowych o tworzenie „korytarzy życia”.  Jadący z włączonymi sygnałami radiowóz, karetka, czy wóz strażacki  to wiadomość dla uczestników ruchu drogowego, że służby spieszą na ratunek osobom potrzebującym pomocy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend