Kultura

OŚWIĘCIM. Koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina

16 września 2017 roku o godzinie 17:30 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się, w ramach projektu Kultura 50/50, koncert zespołu „Wolna Grupa Bukowina”. Koncert będzie towarzyszył podsumowaniu XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Pisanie dobre na chandrę”.

„Wolna Grupa Bukowina” – grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej – została założona na początku lat 70. XX wieku przez ówczesnego maturzystę Wojciecha Bellona. Zespół zadebiutował w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, a piosenką Bellona „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród.

„Wolna Grupa Bukowina” zawsze miała formułę zespołu otwartego – występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków, a trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swoim koncie wielokrotnie nagradzane występy na polskich festiwalach, w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Brali ponadto udział w studenckich festiwalach FAMA w Świnoujściu oraz dwukrotnie na Przystanku Woodstock. Zespół koncertował dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

„Wolna Grupa Bukowina” od ponad 40 lat – z nieustającym powodzeniem – koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Jest na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.

Skład zespołu:

  • Grażyna Kulawik – śpiew
  • Wojciech Jarociński – śpiew, gitara
  • Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara
  • Marek Zarankiewicz – instrumenty perkusyjne
  • Krzysztof Żesławski – gitara elektryczna

bilety: 25 zł

OCK

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend