Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Koncert fortepianowy Rolanda Vossebreckera

Serdecznie zapraszamy na koncert fortepianowy w wykonaniu Rolanda Vossebreckera – niemieckiego kompozytora, dyrygenta, pianisty i nauczyciela, który odbędzie się w sali forum MDSM 19 listopada 2018 r. o godz. 19.00.

W programie koncertu usłyszymy utwory Johannesa Brahmsa (1833-1897), Jana Sebastiana Bach (1685-1750) oraz kompozycje własne R. Vossebreckera.

Wstęp wolny.


Roland Vossebrecker (1956) studiował fortepian u profesora Wilhelma Neuhausa w Kolonii oraz dyrygenturę u profesora Volkera Wangenheima. Tworzy w tych dziedzinach jako niezależny kompozytor, dyrygent, pianista i nauczyciel w Bergisch Gladbach.

Vossebrecker skomponował liczne utwory na fortepian i orkiestrę oraz muzykę kameralną.

W 2014 roku rozpoczął pracę nad kanonem sonatin na fortepian. Prezentowane podczas koncertu w MDSM utwory to trzecia, dziesiąta i jedenasta sonatina z tego cyklu, który obejmuje razem dwanaście dzieł.

Obok pasji muzycznych Roland Vossebrecker angażuje się w Stowarzyszeniu im. Stanisława Hantza w projekty związane z tematyką edukacji o Holokauście. Organizuje i prowadzi corocznie podróże studyjne do Oświęcimia/Auschwitz i Łodzi (getto Litzmannstadt, obóz zagłady Chełmno).

Od 2015 roku Roland Vossebrecker daje regularnie koncerty charytatywne dla organizacji Oxfam.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Już miałem się wybrać gdy natrafiłem na przedostatni akapit. Czy w tym mieście nic nie może się odbyć bez polewy ideologicznej ? Wojna, pokój, tolerancja, zagłada. Gdy mnie chodzi tylko o Brahmsa.

    To już wolę się wybrać do NOSPRu. Tam jest po prostu Brahms.

Send this to a friend