Informacje

OŚWIĘCIM. Kolizja, pościg, zatrzymanie pijanego kierowcy

W poniedziałek 13 maja 2019 policjanci oświęcimskiej drogówki po krótkim pościgu zatrzymali mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca kolizji. Do szybkiego zatrzymania sprawcy doszło dzięki reakcji poszkodowanych właścicieli posesji oraz błyskawicznej interwencji Policji.

W poniedziałkowy wieczór tuż po godzinie 19.00 w Zaborzu, w ogrodzenie jednej z posesji uderzył samochód marki VW Passat. Niestety kierowca zamiast zatrzymać się odjechał. Powyższy fakt zauważyli właściciel posesji oraz jego syn. Poszkodowani natychmiast powiadomili Policję, a następnie wsiedli w swoje samochody i zaczęli ścigać passata. Po kilku minutach jeden z mężczyzn wyprzedził VW zmuszając go do zatrzymania się. Wtedy sprawca cofając uderzył w blokujący go z tyłu samochód drugiego z pokrzywdzonych. Po tym wraz z pasażerem wysiedli z pojazdu i zaczęli uciekać pieszo.

W drodze na miejsce zdarzenia byli już policjanci, którzy posiadając rysopis obu mężczyzn wszczęli ich poszukiwania. Po kilku minutach na ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu został zatrzymany 29 – letni pasażer passata. Kilkadziesiąt minut później w ręce policjantów wpadł kierowca, którym okazał się   42 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj zatrzymani byli pod wpływem alkoholu: u kierowcy stwierdzono 2 promile, natomiast u pasażera 0,80 promila. Dodatkowo kierowcy została pobrana do badań krew.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.

KPP Oświęcim
zdjęcie poglądowe
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend