Informacje

OŚWIĘCIM. Kolizja drogowa z rowerzystą

W czwartek 4 lipca o godzinie 17:30 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic  Słowackiego z Zaborską doszło do kolizji drogowej.

Jak wstępnie ustalili policjanci  14  – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim wyjeżdżając rowerem z ulicy podporządkowanej wjechał wprost przed jadący ulicą samochód marki Ford Mondeo którym kierowała 19 – letnia mieszkanka Poręby Wielkiej.  Młody rowerzysta został przewieziony do szpitala, gdzie  po badaniach okazało się, że doznał ogólnych potłuczeń, ponadto w związku z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu pozostał w szpitalu na obserwacji.

Policjanci apelują i rozsądek i zakładanie kasków podczas jazdy rowerem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze. Ponadto do  rowerzystów apelują o  zakładanie kasków chroniących głowę. Ważne, aby rodzice dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka od najmłodszych lat przyzwyczajali je do zakładania kasku w chwili, gdy wsiada na rower. 

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. tutaj sie nic nie da zrobić w tym mieście bo cafebergson tak uważa.. dla nich cisz , spokój , zero przemysłu bo mam prace w hotelu i uroczą kawiarenke i muzeum wódki na smutki i rozpijanie małoletnich fajnie sie jedzie po piwie i kajakiem płynie i cisza i spokój , fajne są w Oświęcimiu mieszkania i nowoczesne autobusy i pełno wystaw i niejedno muzeum wykopanego pieniążka i rozbitej skorupy bo to zjara kogoś podobnie jak urokliwe pizzernie i salony butów chińskich

 2. Przez m.Jagielonski to wedle znakow to ani nie mozna przejsc pieszo ani rowerem ,czysty debilizm!

 3. @Szozda Staszek – trudno mi się połapać w tym co piszesz, ale prawdopodobnie chodzi ci o drzewa wzdłuż Dąbrowskiego od skrzyżowania ze Słowackiego po Transchemię. Drzewa wyciął powiat przy okazji remontu. „Całość prac kosztowała 4,8 mln zł – powiedział Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski.”. Przynajmniej zasadził w ich miejscu nowe.
  @wyborca po – nie wiem, ale sądząc po sygnalizacji na Chemików powód jest ten sam: spółka Tauron, która podłączeń „nie ma na razie w swoich planach”.
  Kamienie na rynku odpadają i odpadać będą. To był od początku zły pomysł.
  @anonim – tym razem tylko żółć.
  @kristopher – wybacz, ale jakoś nie wierzę, żeby przesyłanie propozycji obywateli wprost do UM coś dało. Bardziej właśnie ufam w publiczną dyskusję chociażby tutaj na tym forum, która stanowić może środek nacisku (mizerny bo mizerny) na władzę.
  Pomysł przedłużenia kładki przy ul. Parkowej i stadionie Unii uważam za dobry. Z jednej strony nasyp i jedno przęsło tak, aby się dało do niej łatwo zjechać z rejonu ul. Jagiełły, z drugiej jedno -dwa przęsła na poziomie wału przeciwpowodziowego, asfaltowa ścieżka do Leginów już tam jest. W sumie dość drogo, ale nie aż tak bardzo, wydawano w Oświęcimiu znacznie więcej pieniędzy na kompletne głupoty (ostatnio np. dzielenie Konopnickiej czerwoną betonową kostką na dwa pasy ruchu). Może jakieś dofinansowanie unijne pod hasłem „ekologia”. Warto spróbować.

 4. Drodzy mieszkańcy miasta, pojawiło się tutaj kilka fajnych pomysłów (ujednolicenie ścieżek, ich ciągłość oraz możliwość przedłużenia kładki), i trochę konstruktywnej krytyki. Wydaje mi sięsię, że często tracimy energię i czas uzewnętrzniając się pisząc posty na miejskich portalach, jednak rozsądniej będzie wysyłać takie sugestie do odpowiednich władz samorządowych, może wówczas będą one brane pod uwagę. Zachęcam wszystkich do współdziałania, powinniśmy mieć coś do powiedzenia jako podatnicy. Pozdrawiam użytkowników.

 5. @Postanowiłem sprawdzić

  „@Anonim „Wali mnie jakie to drogi. Wszyscy po kolei dają d…”.
  Czyli co? Chcesz teraz zagłosować na Hitlera? On przynajmniej zrobi porządek, tak? Genialne.”

  Wow! Jaka dedukcja!
  Buahaha :*
  Aż mi się będzie lepiej spało 😉

 6. Widze ze ludzie z mojego miasta zaczynaja pojmowac o co mi chodzi ze sciezkami rowerowymi ,bo nikt mi nie powie ze jest ok ,odnosnie drzew to co za idota wycial lipy od strony pld od slowackiego do grottgera ?

 7. Dokladnie tak , wymagam od tej wladzy aby nam zylo sie lepiej by nasze pieniadze wydawali z glowa .Nie wiem czy wiecie ale oswietlenie na obwodnicy nie ma zasilania a Chwierut chwalil sie ze to takie wielkie halo .Ile razy byla robiona Dabrowskiego , uliczki w rynku , a sam rynek z ktorego odpadaja kamienie ,pytanie brzmi albo wladza jest daremna albo wykonawcy ,nastepne to co zrobiono na starym moscie ,wstyd na caly swiat ,obok przecierz taki hotel,podsumowujac obraz nedzy i rozpaczy .taki oto gospodarz Chwierut ,a co z LFO ?

 8. @Anonim „Wali mnie jakie to drogi. Wszyscy po kolei dają d…”.
  Czyli co? Chcesz teraz zagłosować na Hitlera? On przynajmniej zrobi porządek, tak? Genialne.

  Na pewnych ulicach, zwłaszcza tam, gdzie jest gęsta zabudowa i obok jezdni jest za wąsko po prostu nie da się zbudować ścieżek rowerowych. Ewentualnie można, ale kosztem wycięcia drzew z pasa zieleni.
  A gdyby tak zmienić całkiem podejście i zamiast dróg dla rowerów obok głównych ulic zbudować 2-3 „arterie rowerowe” z dala od nich. Na przykład jedną na przestrzał przez łąki od osiedla Chemików do starego miasta, poprzez prawie obecnie nieużywaną kładkę nad Sołą (trzeba by ją przedłużyć, bo taskanie rowerów po schodach to bezsens) i dalej obok stadionu Unii na Zasole. Byłoby bezpiecznie i z dala od smrodu spalin przejeżdżających ulicami samochodów. Sprawa do zastanowienia.

 9. @Postanowiłem sprawdzić
  Wali mnie jakie to drogi. Wszyscy po kolei dają d…
  Niech się jeden wykaże i coś zrobi dla mieszkańców – rowerzystów, pieszych i kierowców, niezależnie od opcji politycznych.

 10. W tym właśnie problem. Że nic nie rozumiesz. A skoro tak, po co dalej piszesz te brednie?

 11. Nic z tego bełkotu nie rozumiem to za co Chwierut odpowiada ?Jak jesteś taki mądry to napisz jak Chwierut zarznal LFO .Po co komu ten pseudo klepisko na Kamiencu ,zapomniał ze tam było śmietnisko

 12. @Szozda Staszek „Co jest na Konarskiego, Konopnickiej ,wina jest oczywista Chwieruta”. Konopnickiej, była drogą wojewódzką, od niedawna jest drogą powiatową 1809K. Nie jest drogą miasta (Chwieruta). Może więc odszczekasz?
  Konarskiego jest drogą rządową DK 44. Chwierut nie ma w sprawie jej utrzymania/remontu nic do gadania. Może więc go przeprosisz?
  @Jola :”przykład ul. Słowackiego” – to droga powiatowa 1890K, którą przebudował w ten sposób starosta Starzec.
  @B „starych ścieżek rowerowych np Tysiąclecia do multimedu, nikt nie remontuje”. Tysiąclecia jest drogą powiatową 1891K w gestii starostwa.
  @B „Brak ścieżki w samym centrum przy placu Kościuszki też jest bez sensu,” Czyli Dąbrowskiego na tym odcinku, która jest drogą powiatową 1892K.
  Drogi krajowe w Polsce remontuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. To administracja rządowa.
  Drogi wojewódzkie remontuje wojewódzki zarząd w Krakowie.
  Drogi powiatowe remontuje starostwo.
  Chwierut zarządza drogami gminnymi – miejskimi, czyli tymi mniejszymi.
  Proste.

 13. Za ścieżki rowerowe na Słowackiego odpowiada ex starosta PiS Starzec, który realizował tą inwestycję.
  Za sposób połączenia Tysiąclecia z Chemików odppowiada administracja rządowa pis realizująca tą inwestycję.
  Za przejście przez Chemików koło Multimedu i skandal z sygnalizacją świetlną odpowiada jak wyżej.
  Z zasady te inwestycje robione przez pis trwają dłużej, są głupio zaprojektowane i kosztują więcej niż Chwierut. Nie wszystkie, lecz większość. Chcecie więcej przykładów?

 14. Krystyna p poczytaj te wpisy powyżej twojego dokładnie tak jest jak piszą ludzie nie ucz mnie jeździć bo myśle ze co do jazdy to jesteś raczej na poziomie analfabety! Co jest na Konarskiego,Konopnickiej ,wina jest oczywista Chwieruta tyle lat lansu na rajdzie rodzinnym ,co za idiota na kładce pod zamkiem zamocował po dwie rurki , dwa rowery nie przejada , i tak jak napisano więcej znaków końca ścieżki .Dramat , rowerzyści jeżdżą zguptaczeni bo nie wiadomo czy można po pasach jechać czy nie ,kierowca tez nie wie co zrobi rowerzysta bo ma mentlik w głowie

 15. @Jola – jest dokładnie tak jak piszesz.
  Dodatkowo starych ścieżek rowerowych np Tysiąclecia do multimedu, nikt nie remontuje (przez co rowerzyści jeżdżą ulica – gdzie policja??? – dzieciaki ze skate parku też jadą po ulicy – gdzie policja???), nikt nie sprząta (rozbite szkło leży z miesiąc), jak przekopali ścieżkę, to tylko wysypali kamienie, że nie wspomnę i śmiesznym końcu ścieżki przy tej ulicy wzdłuż lodowiska i nadal niebezpiecznym przejściu/przejeździe obok multimedu.

  Brak ścieżki w samym centrum przy placu Kościuszki też jest bez sensu, tak samo jak na dalszej drodze do wiaduktu. Tylko szaleniec się tam pcha jechać zgodnie z przepisami.

 16. Najwięcej znaków drogowych w Oświęcimiu to ,,Koniec ścieżki rowerowej,, zle oznaczone ,nie ma ciągłości ścieżek ,są kawałki i należałoby co chwilę schodzić z roweru – przykład ul.Słowackiego nie mówiąc o różnych kolorach ścieżek jakby nie mogły być one ujednolicone.
  Ktoś za taki stan odpowiada ,za ten bałagan .W innych miastach np. Gdynia ścieżki rowerowe są koloru czerwonego i miejsca przejazdu przez ulicę obok pasów dla pieszych również pomalowane są na czerwono . Nie ma wątpliwości czy mogę przejechać czy nie ,kierowca takie oznaczenie widzi z daleka .
  W Oświęciumiu panuje taki chaos na ścieżkach jakby nikt nad nimi nie panował i jakby nikomu na ich jakości nie zależało – jest byle jakość.

Send this to a friend