Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejni absolwenci opuszczają mury PWSZ

W poniedziałek 23 października uczelnia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu pożegnała kolejny rocznik absolwentów studiów licencjackich, magisterskich oraz inżynierskich. Był to szczególnie ważny moment w historii oświęcimskiej Alma Mater, ponieważ po raz pierwszy dyplomy ukończenia studiów odebrali absolwenci z tytułem inżyniera oraz magistra pielęgniarstwa.

Uroczystość otworzył JM Rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, który przywitał wszystkich zgromadzonych gości, a następnie skierował specjalne słowa do tegorocznych absolwentów. Rektor pogratulował świetnie zdanych egzaminów dyplomowych, życzył powodzenia, wielu sukcesów, a także prężnego rozwoju zawodowego. Jego Magnificencja podkreślił , że rynek pracy jest otwarty dla naszych absolwentów, a w Uczelni powstaje Stowarzyszenie Absolwentów, do którego serdecznie zaprasza.

Kolejno głos zabrali zaproszeni goście Starosta Oświęcimski Zbigniew Starzec oraz Senator RP Andrzej Pająk.

Krótkiego podsumowania studenckich lat obecnych na sali absolwentów dokonała Prorektor ds. studentów dr n. o zdr. Sonia Grychtoł. W swojej przemowie Prorektor zwróciła uwagę na to, że warto pozostać studentem przez całe życie, by ciągle rozwijać swoją wiedzę, umiejętności czy pasje.

Po oficjalnych przemowach nadszedł czas na uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów, a także wyróżnień dla absolwentów za wybitne osiągnięcia w nauce i aktywny udział w życiu Uczelni.

Z rąk władz PWSZ pierwsze 5 osób, które obroniło tytuł inżyniera i magistra pielęgniarstwa otrzymało pamiątkowe pióra.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie Laurów Uczelni 2017, czyli specjalnych statuetek dla absolwentów i studentów Uczelni, którzy wykazują się zaangażowaniem, pomysłowością w inicjowaniu oraz wspieraniu życia studenckiego w działalności sportowej, społecznej czy kulturalnej.

PWSZ Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend