Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejne działania Oświęcimskiego Alarmu Smogowego

Na lutowej sesji rady miasta, oświęcimscy radni Bożena Godawa i Michał Chrzan zwrócili się do prezydenta miasta Janusza Chwieruta z wnioskami o uruchomienie bezpłatnej komunikacji miejskiej (więcej: bit.ly/DarmoweAutobusy) oraz ograniczenie spacerów przedszkolaków i uczniów (więcej: bit.ly/SpaceryDzieci) w dni, kiedy zanieczyszczenie powietrza przekracza dozwolone normy.
Oświęcimski Alarm Smogowy przesłał do radnych pismo z podziękowaniami oraz z równoczesną prośbą o podjęcie przez klub radnych PiS starań na szczeblu centralnym dla dalszej, efektywnej walki ze smogiem:
– u premiera RP Mateusza Morawieckiego z prośbą o włączenie naszego miasta do programu termomodernizacji domów, który został ogłoszony 22 lutego (niestety, Oświęcim nie znalazł się na liście miast objętych rządowym programem STOP SMOG).
– u ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego o wprowadzenie norm jakości węgla.
 Oświęcimski Alarm Smogowy
Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. Ostatnio „Fetorowcy” wymyślili, że w Oświęcimiu nie może powstać spalarnia bo… uwaga… był tu piec krematoryjny i źle się to kojarzy! No ubaw po pachy! Ekoterroryści i politycy.

 2. @Chcieliście…. Przypadkiem odwrotnie nie może być. Za sianie trawy jest mala kasa.Ciągle się dopytuję i nie ma odpowiedzi, co za instalacje ogrodzone zaczęto w parku na Osiedlu Chemików!

 3. Przykładem Chwierutowego betonowego parku jest plac Pokoju. Budzi on mój najgłębszy niepokój. Stosunek trawników do betonowej kostki w nim to mniej więcej 50:50. Że o absurdalnym moście nad dziurą w ziemi nie wspomnę.
  Drugie egzemplum to „park” na Zasolu, tam na 10 metrów kwadratowych przypada 6 metrów nawierzchni z betonowej kostki, jedna betonowa ławka i dwie lampy oświetleniowe emitujące ogółem z milion luksów. Na trawę i rachityczne drzewka przypadają ze dwa metry. Czy nie powinno być przypadkiem odwrotnie?

 4. W ramach konsultacji społecznych protestuję przeciwko spalarni śmieci w Oświęcimiu. Stary kocioł węgłowy w ciepłowni emitujący więcej pyłów należy zastąpić nowoczesnym kotłem węglowym, emitującym mniej. Niebezpieczne odpady ze spalarni będzie się wywozić do Niemiec i tam składować? Baju, baju.
  Za każde wycięte drzewo (rozumiem, że czasami to niezbędne) urząd miasta powinien zasadzić dziesięć nowych. Nic trudnego.
  Stop betonowym parkom Chwieruta!

 5. Póki co może zrobic akcje sadzenia drzew zamiast bezsensownej wycinki. Polecam radnym ten temat bo jest on niezmiernie bulwersujący. po co klomby jak niszczy sie drzewostan w mieście?

 6. Dziękuje radnym. Mam nadzieję że zajmą stanowisko w sprawie planowanej spalarni odpadów oraz zaprotestują przeciwko bezsensownej i bezprecedensowej wycince drzew. To również jest walka ze smogiem. pozdrawiam.

Send this to a friend