Informacje

OŚWIĘCIM. Kobieta sprzedawała tytoń bez akcyzy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wszczęli postępowanie wobec 48 – letniej mieszkanki Oświęcimia, podejrzanej o sprzedaż wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.
Kobieta wpadła chwilę po tym jak sprzedała worek tytoniu swojemu klientowi. Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkanka Oświęcimia w jednym z domów prywatnych handluje wyrobami tytoniowymi nieznanego pochodzenia. W związku z powyższym funkcjonariusze udali się pod ustalony adres, gdzie zauważyli mężczyznę, który wychodzi z posesji i trzyma w ręku paczkę tytoniu. Policjanci natychmiast sprawdzili towar, który zakupił u kobiety mieszkaniec Grojca, potwierdzając swoje ustalenia. Opakowanie tytoniu nie posiadało polskiej akcyzy.
Następnie funkcjonariusze weszli na teren posesji, gdzie zastali 48 – latkę, a po przeszukaniu jej domu znaleźli kilkanaście paczek papierosów oraz 11 worków z tytoniem niewiadomego pochodzenia i bez polskich znaków akcyzy. Za popełniony czyn kobiecie grozi grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.
KPP Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Brawa dla policji! Tylko takie akcje! Nie ruszajcie tych na górze, dojeżdżajcie tych na dole …

Send this to a friend