Informacje

OŚWIĘCIM. Kierowcy MZK chorzy, spółka ogranicza kursy autobusów

MZK Oświęcim informuje, że w związku ze zwolnieniami lekarskimi wśród kierowców autobusów, spółka ogranicza częstotliwość kursów na niektórych liniach.

Oficjalny komunikat MZK Oświęcim:

Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu informuje Pasażerów, że w związku z dużą absencją chorobową kierowców zatrudnionych w Spółce mogą wystąpić ograniczenia w kursowaniu autobusów linii miejskich:

Linia 1 – dzień roboczy:
likwidacji ulegną kursy z Dworca PKP w kierunku Lodowiska o godz.: 6:10, 6:25, 7:20, 8:45, 9:15, 9:45, 10:15, 10:45, 11:15, 11:45, 12:00, 12:30, 12:45, 13:30, 17:25.
likwidacji ulegną kursy w kierunku Dworca PKP o godz.: 6:35, 6:50, 7:40, 9:15, 9:45, 10:15, 10:45, 11:15, 11:30, 12:00, 12:15, 12:30, 13:00, 14:00, 17:50.

Linia 2 – dzień roboczy:
likwidacji ulegną kursy z przystanku Lodowisko w kierunku Dworca PKP o godz.: 13:27 i 19:47.

Linia 4 – dzień roboczy:
likwidacji ulegną wszystkie kursy tej linii za wyjątkiem kursu o godz. 6:30 z przystanku Lodowisko do przystanku Leszczyńskiej Pętla.

Linia 5 – dzień roboczy:
likwidacji ulegną kursy z przystanku Obozowa o godz.: 6:05 i 12:35.

Linia 6 – dzień roboczy:
likwidacji ulegnie kurs o godz.: 13:30 z Dworca PKP do Osiedla Stare Stawy.

Linia 8 – dzień roboczy:
likwidacji ulegną wszystkie kursy tej linii za wyjątkiem kursów z przystanku Stare Stawy Pętla o godz.: 5:20 i 6:25 oraz kursu o godz. 6:46 z przystanku Słowackiego I do Osiedla Stare Stawy.

Linia 9 – dzień roboczy:
likwidacji ulegną wszystkie kursy tej linii.

Prosimy Pasażerów aby zamiennie korzystali z kursów linii pozamiejskich, które zostaną utrzymane zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy, dostępnym na przystankach.
Za powstałe utrudnienia PRZEPRASZAMY!

 

red.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Sytuacja skandaliczna i nie do przyjęcia,paraliżująca całe miasto i jeszcze wciskanie ludziom kitu,że z powodu choroby.

 2. Do odpowiedź na pytanie: petenci by chcieli wszystko zaraz a tak sie nie da. Sa coraz bardziej roszczeniowi i agresywni. Ja pracuje dobrze i staram sie pomóc jak najbardziej i nikt tego nie docenia. Usiądź za tym niby biureczkiem przez tydzień to moze zmienisz zdanie. I nie obrażaj wszystkich bo nie wszyscy tacy źli są. Tez mają rodziny i chcą poprostu godnie żyć.

 3. Za to jak zalatwiacie petentow w urzedach nie powinniscie zarabiac ani grosza wiecej. Powinniscie zarabiac polowe mniej niz obecnie. Jako przyklad podam grubsza „pania” z meldunkowego.. na kase do biedry, jakis pozytek z was bedzie. Pozdrawiam.

 4. Dlaczego szary pracownik w Urzędzie Miasta Oświęcim zarabia mniej niż jego odpowiednik w okolicznych miejscowościach? Czy nie wstyd dla Prezydenta?

 5. Zacznijcie jezdzić rowerem, i szybciej dojedzieci niż stojąc w korkach Oświęcimskich

 6. @Rafał
  Ty jednak mentalnie jesteś w roku 1996. To może ciebie zastąpimy jakimś Ukraińcem ? Na pewno by się znalazł…

 7. rozbić ten klan i zamienić pracownikami zza wschodniej granicy
  skoro praca w ciepełku na nowych autobusach nie pasuje… i nie mówmy że za małe pieniądze, bo to się już za dyr.Tobiczyka powoli zmieniało

 8. @Ale ale
  Żebyś nie musiał odszczekiwać. To już nie są „szalone lata dziewięćdziesiąte” kiedy pracowników traktowało się gorzej niż środki trwałe. Oni faktycznie mogą odejść (bo mają gdzie) i obudzimy się bez komunikacji miejskiej w Osw. Z drugiej strony nie byłby to chyba jakiś straszny dramat bo w praktyce jest ona bezużyteczna (polecam prosty eksperyment: spróbować pojechać z Chemików na Zasole poza godzinami szczytu i wrócić w mniej niż godzinę).

  Niestety prawda jest taka, że wynagrodzenia w Oświęcimiu są bardzo niskie. Nawet nie w sensie ogólnopolskim ale nawet w porównaniu z sąsiednimi ośrodkami miejskimi. O robieniu jakiejkolwiek kariery zawodowej nawet nie ma co wspominać. Dlatego co ambitniejsi się wynoszą.

  Jak widać powoli przychodzi kolej na pakowanie walizek również przez tych „średnio ambitnych”.

 9. Drodzy kierowcy, niech wam tu napiszą ludzie to co mi (ja pracuje w urzędzie i zarabiam tyle co kierowca albo i mniej): skoro nie pasuje to zmieńcie pracę.

Send this to a friend