Informacje

OŚWIĘCIM. Kierowca odpowie za posiadanie, udzielenie i jazdę pod wpływem narkotyków

W nocy z 25/26 marca 2018 policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który wsiadł za kierownicę po narkotykach. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Mundurowi znaleźli w jego aucie narkotyki, a także udowodnili, że udzielił środka odurzającego znajomemu.

Do zdarzenia doszło, gdy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Brzezinki. Tuż po godzinie 22.00 do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Mercedes, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kiedy tylko kierowca pojazdu uchylił szybę, funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Gdy dokładniej przyjrzeli się kierującemu zauważyli, że ma nienaturalnie powiększone źrenice. Powyższe fakty nasunęły podejrzenie, iż mężczyzna kierował będąc pod wpływem środka odurzającego.  Kolejny dowód policjanci zauważyli w pojeździe. Pomiędzy siedzeniem kierowcy i pasażera znajdował się młynek do mielenia suszu, w którym funkcjonariusze ujawnili marihuanę. Ani kierowca ani pasażer nie chcieli podać, do kogo narkotyk należy, więc zarówno 23 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim, jak i jego znajomy zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie dalszych czynności 23 – latek przyznał, że kilkadziesiąt minut przed zatrzymaniem palił marihuanę.  Dodatkowo policjanci ustalili, że udzielił on środka odurzającego znajomemu, a marihuana oraz młynek zabezpieczone w samochodzie również należą do niego.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów, za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, natomiast za ich udzielanie do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Wyeliminowali ciekawe ? Chyba nie za bardzo bo nic sobie z tego nie robi , tylko śmiga bez problemowo.

  2. Jak tak można być nie odpowiedzialnym ? !!! W tym stanie od tragedii to tylko krok. Kara powinna być adekwatna i wysoka by wyeliminować użytkownika z dróg , i udzielania narkotyków .

Send this to a friend