Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Już we wrześniu otwarcie krytej pływalni

Już za miesiąc, we wrześniu mieszkańcy ziemi oświęcimskiej będą mogli skorzystać z nowej krytej pływalni w Oświęcimiu.  Remont, który trwał ponad dwa lata i kosztował prawie 51 mln zł dobiega końca. Zobacz zdjęcia z nowej, oświęcimskiej krytej pływalni.

Oświęcimska kryta pływalnia kosztowała ponad 50 mln zł, przy wsparciu Polskiego Związku Pływackiego udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 22 mln zł.

W ramach przebudowy zmieni się główna hala basenowa z 50 metrową niecką basenową. Przebudowane zostały trybuny, dach, a także zaplecze sanitarno-szatniowe. Pojawiła się także strefa fitness z siłownią i innymi elementami do ćwiczeń.

Ponadto wybudowany został 25 metrowy basen rozgrzewkowy z sześcioma torami do pływania. Utworzona została także cześć rekreacyjna z brodzikiem, strefą odnowy biologicznej oraz zjeżdżalniami zewnętrznymi. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmienił się również teren wokół basenu, według projektu powstanie więcej miejsc parkingowych.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

  1. A miało być tak ęxtra specjalnie wyrobiłem kartę Multisportu, pomyslałem bedę miał perę kroków. Basen,sauna=zdrowie…..a tu co??????

  2. Nowo otwarty, nowoczesny basen, a brak szatni na kurtki i buty. Z obuwiem i kurtka trzeba maszerowac do szawki! np.z dwojka dzieci z trzma kurtkami i 3 parami butow.Nie przemyślane rozwiązanie!!!

  3. Słyszałem, że pomylili się w obliczeniach i muszą powiekszyć basen i ma to zająć ponad 2 miesiace!!!

  4. Z tego co słyszałem jest pięciocentymetrowy błąd w wymiarach niecki. Tak że basen po remoncie czeka… remont, a otwarcia we wrześniu nie będzie.

  5. Tajni Współpracownicy czyli tzw. TW Służby Bezpieczeństwa wraz z rodzinami będą mieć za darmo.

  6. Bilety mają być po 10 zł ale proponuje mieszkańcom skorzystać z Oświęcimskiej Karty Mieszkańca w tedy bilet po 7,50zł

  7. Napisałem rano pod artykułem komentarz z zapytaniem dlaczego basen przy wydatkach pod 51 min złoty nie został zmodernizowany do wymagań obiektu 10 torowego. Nie doczekałem się jego publikacji? Pytanie było niemerytoryczne?

  8. mam nadzieję, że będą dostępne bilety na sam basen bo bajery nie każdego interesują i są atrakcją na pierwsze 3 razy

Send this to a friend