Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Juwenalia 2018

Samorząd Studencki Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu informuje, iż tegoroczna edycja Juwenaliów Oświęcimskich odbędzie się 25 maja br. (piątek) na oświęcimskim Rynku Głównym.

W latach ubiegłych na Juwenaliach organizowanych przez Uczelnię Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu wystąpili m.in. Koniec Świata, Zeus, Nocny Kochanek, VNM oraz TSA.

W tym roku planowana godzina rozpoczęcia wydarzenia to 16:00. Na scenie zaprezentują się zespoły: WALK, Silver Samurai, 4szmery i gwiazda wieczoru, powracająca na Juwenalia Oświęcimskie po dwóch latach – zespół Farben Lehre. Oficjalnie rozpoczęcie wraz z przekazaniem studentom klucza do miasta zaplanowane jest na godzinę 16:45.

WALK – zespół powstał w 2014 roku, w Oświęcimiu. Od tego czasu przeszedł ewolucję, stając się tym, czym jest teraz. Grają muzykę stylistycznie podobną do muzyki lat 70-tych, a w 2016 roku stali się finalistami Kęckich Nocy Rockowych. W wolnym czasie aranżują utwory Jacka Kaczmarskiego, dzięki czemu w 2017 wygrali Konkurs Piosenek Jacka Kaczmarskiego oraz Konkurs Pieśni Patriotycznych. Każdy z ich utworów niesie sobą przesłanie, jest czymś więcej niż zlepkiem nut i słów.

Silver Samurai – grupa młodzieńców, którzy szukając leku na wszelkie zło pałętające się po dzisiejszej scenie muzycznej postanowili zbudować wehikuł czasu i uruchamiać go na każdym ze swoich koncertów. Samuraje grają bowiem nic innego, jak stary, dobry hard rock, mocno przyprawiony glam rockiem prosto z bujnych lat 80. Tak jest – blichtr, makijaże, bandany i dżinsowe kamizelki – wszystko jest na miejscu! Silver Samurai gra tak, jak grało się kiedyś – energicznie, z powerem i efektownie – jak na rock ‘n’ roll przystało.

4szmery – pochodzą z Bochni, a swoim repertuarze oprócz coverów legendarnej australijskiej kapeli rockowej mają również własne autorskie kompozycje. Na rynku muzycznym grupa obecna jest od lat 90. Z upływem lat zyskali coraz większe uznanie oraz oddane grono fanów, którzy niejednokrotnie przychodzili i nadal przychodzą na ich koncerty od wielu lat. Oldschool’owe brzmienie, niezwykła charyzma oraz maniera wokalna wokalisty zespołu Roberta „Sierścia” Mastalerza, która podobna jest do tej legendarnego wokalisty AC/DC Bona Scotta. To wszystko tworzy niepowtarzalny spektakl na każdym koncercie. Cały zespół czuje klimat „tamtych lat”, gdzie cztero-akordowa muzyka kapeli dowodzonej braci Young podbijała świat.

Farben Lehre – polski zespół grający punk rock, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy. Pierwszy koncert zespołu miał miejsce w Płocku, 13 października. Następnie Farben Lehre koncertowało w całej Polsce, a także w Niemczech, Włoszech, Irlandii, Francji, Słowacji, Czechach, na Ukrainie i Białorusi. Na jednej scenie występowali, m.in. z Exploited, Die Toten Hosen, Vibrators, G.B.H., Dritte Wahl, Smola a Hrusky i Inekafe. W 1990 byli jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta, „Bez Pokory”, została wydana w 1991 roku. Zespół jest także pomysłodawcą festiwalu Punky Reggae Live, serii klubowych koncertów w klimatach punk & reggae.

Program imprezy Juwenalia Oświęcimskie 2018
16:00 – 16:45 – Koncert zespołu Walk
16:45 – 17:15 – Oficjalne rozpoczęcie
Wystąpienie Rektora Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda
Pileckiego w Oświęcimiu Jego Magnificencji
prof. zw. dr hab. Witolda Stankowskiego
Wystąpienie Prezydenta Miasta Oświęcim Janusza Chwieruta
Wystąpienie Starosty Powiatu Oświęcimskiego Zbigniewa Starca
Wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Uczelni Państwowej Wyższej
Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
Mateusza Ostrowskiego
17:15 – 18:10 – Koncert zespołu Silver Samurai
18:25 – 20:10 – Koncert zespołu 4Szmery
20:20 – 21:00 – Próba zespołu Farben Lehre / konkursy dla uczestników
21:00 – 23:00 – Koncert zespołu Farben Lehre

Oficjalne after party Juwenaliów Oświęcimskich 2018 odbędzie się w klubie Menago 2.0 bezpośrednio po imprezie głównej. Wstęp dla studentów za darmo. Gwiazdą wieczoru będzie DJ Taito.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. „Czarodziejska góra” kompleksy wychodzą, oj polaczki, polaczki…

Send this to a friend