Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Juwenalia 2017

W tym roku Juwenalia Oświęcimskie 2017 Uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego odbędą się 26 maja (piątek) na płycie Rynku Głównego w Oświęcimiu.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00.

Wystąpią:

VNM: Artysta pochodzący z Elbląga i uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. Rozgłos zdobył dopiero w 2005 roku. Jego pierwszy solowy materiał „Na Szlaku Po Czek” był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. 2010 rok był zwrotem w karierze VNM-a, podpisał wtedy swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową Prosto Label.

Koniec Świata: Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach. Po 7 miesiącach wspólnego grania, wydali pierwszy album pt. „Korzenie”. Następnie grupa zaczęła coraz więcej koncertować i pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach. Zespół zaprezentował także swój repertuar w kilku krajach Europy, m.in. w Niemczech, Czechach i Słowacji. Wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. W swojej muzyce zespół łączy elementy ska, punk rocku oraz folku.

 

Źródło: uczelnia.pwsz-oswiecim.edu.pl

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend