Informacje

OŚWIĘCIM. Jeden z zakazem, a drugi pod wpływem

W środę 25 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali dwóch przestępców drogowych. Jeden jechał samochodem pomimo sądownie orzeczonego zakazu, a drugi kierował w stanie nietrzeźwości.

O godzinie 11.00 w Oświęcimiu na ulicy Powstańców Śląskich  do kontroli drogowej został zatrzymany  samochód marki BMW za którego kierownicą siedział 21 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna od posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Tuż po godzinie 17:00 na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Renault Megan. Kiedy tylko kierowca uchylił szybę funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Jak się okazało 55 – letni mieszkaniec powiatu żywieckiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,40 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend