Informacje

OŚWIĘCIM. Jeden sprawca rozboju już zatrzymany

Policjanci oświęcimskiej komendy Policji ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców rozboju. Zatrzymany 18 – leni mieszkaniec Oświęcimia razem z nieletnim, który nadal jest poszukiwany, pobił i okradł  32 – letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12/13 sierpnia 2017 kiedy tuż po godzinie 02.00 oświęcimski dyżurny otrzymał zgłoszenie od anonimowej osoby, dotyczące dwóch mężczyzn, którzy w rejonie ulicy Łukasiewicza pobili mężczyznę.  Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli, który odnalazł pokrzywdzonego 32 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Z relacji mężczyzny wynikało, że idąc pomiędzy blokami został zaatakowany przez dwóch nieznanych sprawców, którzy skradli mu telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi, a następnie zbiegli. Informacja o zdarzeniu oraz rysopisach sprawców została przekazana wszystkim patrolom, natomiast w miejscu gdzie doszło do pobicia, podczas prowadzonych oględzin policjanci odnaleźli portfel pokrzywdzonego, już bez gotówki.

W efekcie przeprowadzonych czynności ustalono, że związek z rozbojem ma 18 – letni mieszkaniec Oświęcimia oraz nieletni poszukiwany od kilku miesięcy. Starszy ze sprawców został zatrzymany w niedzielny wieczór, gdy wychodził z jednego z bloków na terenie Osiedla Chemików,  natomiast poszukiwania nieletniego trwają nadal.

Za popełnione przestępstwo pełnoletniemu sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast o losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Na podziękowania zasługuje prawidłowa reakcja osoby postronnej, która widząc przestępstwo powiadomiła Policję. Dzięki zgłoszeniu policjanci mogli błyskawicznie udzielić pomocy pokrzywdzonemu, a następnie wszcząć poszukiwania sprawców.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend