Biznes, Informacje, Kultura, Sport, Video

OŚWIECIM. Jarmark Świąteczny A.D. 2022 na Rynku Głównym

W dniach od 6 do 18 grudnia na Rynku Głównym w Oświęcimiu odbędzie się Jarmark Świąteczny A.D. 2022. Zobacz program.

W pierwszy dzień Jarmarku – 6 grudnia br. najmłodsi mieszkańcy Oświęcimia wspólnie zaświecą lampki na miejskiej choince. Jak infromują organizatorzy, drzewko w tym roku, będzie jeszcze piękniejsze niż poprzednio. Odwiedzi nas też specjalny gość. Dla najmłodszych zaplanowana jest specjalna atrakcja tj. zjeżdzalnia pontonowa (snow tubing).

Natomiast w ostatnim dniu Jarmarku – 18 grudnia br. zaplanowana została tradycyjna Wigilia Miejska przygotowana przez grupę Oświęcimianie-Oświęcimianom, podczas której wspólnie złożymy sobie życzenia i zaśpiewamy pastorałki.

Poza atrakcjami i wydarzeniami przygotowanymi m.in. przez Oświęcimskie Centrum Kultury planowane jest ustawienie kilkunastu stoisk handlowych w klimatycznych drewnianych domkach w których dostępne będą m.in.:

– rozgrzewające napoje,
– przekąski słodkie i słone,
– dania świąteczne,
– zabawki,
– rękodzieło,
– choinki
– ozdoby choinkowe.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Oświęcim, Złote Paluchy Churros, Oświęcimskie Centrum Kultury

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

  1. W zeszłym roku na jarmarku sprzedawane były gofry, zapiekanki, churrosy.Do tego zabawki, balony inna tandeta. Nie ma to nic wspólnego ze świętami. Tylko jedno stoisko było świąteczne. Nie, dziękuję. W tym roku się nie nabiorę i nigdzie nie pójdę.

  2. W zeszłym roku na jarmarku sprzedawane były gofry, zapiekanki, churrosy, frytki. Do tego zabawki, balony inna tandeta. Nie ma to nic wspólnego ze świętami. Tylko jedno stoisko było świąteczne. Nie, dziękuję. W tym roku się nie nabiorę i nigdzie nie pójdę.

  3. W zeszłym roku na jarmarku sprzedawane były gofry, zapiekanki, churrosy, frytki. Do tego zabawki, balony inna tandeta. Nie ma to nic wspólnego ze świętami. Tylko jedno stoisko było świąteczne. Nie, dziękuję. W tym roku się nie nabiorę i nigdzie nie pójdę.

  4. Za to w prowincjnalnym miasteczku istnieje coś złego zwanego KOD-em,opłacanego przez PO. Wstyd do PO-tegi.

  5. Pan obserwator podziwia jarmark węchem. No może powidło nie pachnie tak mocno jak cała wymieniona reszta. Ale i tak należy życzyć, smacznego węchu!

  6. to mnie jest jarmark świąteczny tylko jarmark ŻARŁOCZNY kiełbasa żurek szwarc mydło i powiodło gdzie ozdoby świąteczne, szopki Bożonarodzeniowe ….co za absurd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Send this to a friend