Informacje

OŚWIĘCIM. Janusz Chwierut pokonuje swoich rywali o stołek prezydenta

Wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów prezydenta Oświęcimia wskazują, że Janusz Chwierut pozostanie włodarzem miasta nad Sołą na kolejne 5 lat. W pierwszej turze pokonał rywali Zbigniewa Starca, Ewę Momot i Agatę Wiśniowską. Trwa liczenie głosów z komisji wyborczych. Nadal nie wiadomo jaki będzie skład nowej rady miejskiej w kadencji 2018-2023.

red.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

37 komentarzy

 1. Chwierut w przeciwieństwie do niektórych z PiSu potrafi się zachować i wypowiedzieć. Ma klasę. A co Pan Jaskółka sądzi o Panu Piotrowiczu z PiS i Posłance Pawłowicz z PiS o ich zachowaniach i przeszłości? Co Pan sądzi o Misiewiczu, co Pan sądzi o Morawieckim i jego wypowiedziach o ryżu? Pan taki prawy to powinien ich potępić za ich poczynania. Czekamy..

 2. Gratuluję ponownego wyboru na prezydenta miasta Oświęcim . Mam nadzieję że wybuduje pan parki itd , kładkę i udostępni podziemia i zabytki miasta dla mieszkańców i turystów i ze będzie Oświęcimiu live festiwal . I juz za parę lat nie usłyszę od znajomych Krakowa jak.nam sie dobrze żyje z waszego mIasta . Ze turysta zostanie co najmniej dwa dni naszym mieście . Przejdzie przez kładkę ,park na Kamieńcu i zobaczy Stare miasto zabytkami i podziemia itd.. Życzę samych dobrych i trafnych decyzji . Jerzy Januszyk .

 3. Przynajmniej nie będzie tego „pełnowymiarowego stadionu lekkoatletycznego” – studni bez dna.

 4. „Czekam” A kim ty jesteś? Pracownikiem ZUS ,że wysyłasz ludzi na emeryturę? Myślę że w pokarmie mamy było za mało cynku stąd twoje wywody na poziomie kury.Jesteś tak wystraszony i porobiony że pochowałeś sie za nickiem”czekam” ,nie masz odwagi występować publicznie pod swoim nazwiskiem ,skryty, załamany i złośliwy. Okręg numer 1, lista numer 4, miejsce na liście 5
  73 lata, zam. Oświęcim ,nic Ci to nie mówi? Okręg numer 1, lista numer 4, miejsce na liście 7
  65 lat, zam. Oświęcim, to też? Okręg numer 1, miejsce na liście 2
  65 lat, zam. Oświęcim to też??Więcej????Przecież to twoja formacja!!

 5. @Jaskółka Józef
  500+ z jakich pieniędzy?
  moim dzieciom się nie należą pomimo że płacimy podatki,
  to niech chociaż w mieście mam coś z tego.
  Ładny park, basen, czy nowe chodniki i ulice

 6. „Oświęcimianin” Rada Miasta to nie tylko ciało uchwałodawcze ale i kontrolne.Bezpodstawne oskarżenia nie są moją domeną ale pytania z jakich pieniędzy pokryć te wszystkie obietnice i nie chodzi o PO czy KW J.Chwieruta ,ale wszystkich uważam za zasadne.Czy nie chodzi o nasze a między innymi moje pieniądze???

 7. Ale piecze du*sko pana Gieregowskiego, że aż swoje żale musi wylewać na „niepolitycznej” stronie STOP FETOROWI. Należał się mu taki lichy wynik wyborczy. Może teraz uświadomi sobie, że nikt się nie przejmuje jego teoriami spiskowymi.

 8. Okręg nr 1 – 6 mandatów:
  1 mandat KO (PO-.N) – Paweł Warchoł
  2 mandaty KO (komitet J.Ch.) – Michał Homa, Maria Pędrak
  2 mandaty PiS – Krzysztof Kuczek, Michał Chrzan
  1 mandat KOS – Mariola Madej

  Okręg nr 2 – 8 mandatów:
  1 mandat KO (PO-.N) – Jacek Stoch
  3 mandaty KO (komitet J.Ch.) – Janusz Chwierut, Zygmunt Osoba, Ireneusz Góralczyk
  3 mandaty PiS – Waldemar Łoziński, Jakub Przewoźnik, Bożena Godawa
  1 mandat KOS – Agnieszka Komendera

  Okręg nr 3 – 7 mandatów:
  2 mandaty KO (PO-.N) – Piotr Hertig, Andrzej Jakubowski
  2 mandaty KO (komitet J.Ch.) – Tadeusz Hoła, Dariusz Grygoruk
  2 mandaty PiS – Zbigniew Starzec, Stanisław Biernat
  1 mandat PdO – Jan Adamaszek

  Wyniki procentowe w całym mieście:
  1. miejsce – PiS: 4864 głosy, 29,58%
  2. miejsce – KO (komitet J.Ch.): 4520 głosów, 27,49%
  3. miejsce – KO (PO-.N): 3607, 21,93%
  [KO komitet J.Ch. i KO PO-.N łącznie: 8127 głosów, 49,42%]
  4. miejsce – KOS: 1651 głosów, 10,04%
  5. miejsce – PdO: 1269 głosów, 7,72%
  6. miejsce – PiR (bez mandatów): 533 głosy, 3,24%

  Mandaty:
  PiS – 7, KO (kJ.Ch.) – 7, KO (PO-.N) – 4 [KO łącznie – 11], KOS – 2, PdO – 1

 9. Oficjalne wyniki wyborów na prezydenta miasta:
  Chwierut – 11.685 głosów, 68,99%
  Momot – 710 głosów, 4,19%
  Starzec – 4.066 głosów, 24,01%
  Wiśniowska – 476 głosów, 2,81%

 10. Gratulacje Panie Prezydencie. Na szczęście dla tego pięknego miasta Starca pan znokautował. Panie Jaskółko a czy pan wtedy nie brał udziału w tych zawodach w łyżwiarstwie figurowym? Tak coś przez mgłę… Pis atakowało Chwierutajak mogło ich kampania razem z pisoline byla bardzo agresywna.

 11. Panie Jaskółka, super że pan tyle dobrego robi i niech pan dalej robi, ale jak pan tak wszystkim będzie na ręce patrzył i rozliczał to niestarczy panu czasu na robienie tego dobrego i wtedy pana rozliczą.
  Pozdrawiam
  Ps. Gratulacje dla Kuby i reszty zawodników i oczywiście pani Trener

 12. Nie komentowałem tego co ekipa Janusza Chwieruta zrobiła bo uważam że zrobiła i już.W końcu to prezydent i urzędnicy biorą co miesiąc wypłaty i trudno by nic nie robili.Czytam te wpisy „pijawek” którzy nic nie robią tylko narzekają i w chamski sposób wkoło obrażają.Strach pomyśleć co by było gdyby rządzili.Ja natomiast przez trzy kadencje czyli 12 lat byłem Radnym, byłem ostatnim prezesem KS”Unia” do czasu reorganizacji i przekształcenia sekcji które były w KS”Unia” na samodzielne stowarzyszenia bo nikt tym młodym zawodnikom nie raczył pomagać.Opracowywałem statuty jeździłem po sądach aby to porejestrować, po czym zostałem wybrany na prezesa KŁF” Olimpijczyk „który był najlepszym klubem w Polsce. Po dobrej współpracy z prezydentem Krawczykiem udało nam się zorganizować w Oświęcimiu w ramach Uniwersjady zawody w łyżwiarstwie Figurowym i byłem w komitecie głównym Organizatora Uniwersjady(Patronat ISU) i odpowiedzialny za akredytację w Oświęcimiu w trakcie zawodów, za co dostałem złotą odznakę od wiceprezydent ISU M.Rechakowej. Dzisiaj jestem prezesem UKŁF „Unia” w Oświęcimiu i mam zaszczyt współpracować z dobrym zespołem szkoleniowców a szczególnie z Panią wiceprezes Ewą Lofek , której syn jako zawodnik jest wysoko notowany a w sobotę zdobył złoty medal w Budapeszcie.Jestem skarbnikiem i członkiem Zarządu Stowarzyszenia Opozycji Niepodległościowej i Represjonowanych 1956-1998 w Oświęcimiu. Mam wspaniałą rodzinę i mam co robić, a proponowanie podzielenia się moim doświadczeniem i wiedzą uważam za coś pozytywnego.Nie siedzę i nie pluję jadem jak niektórzy tu podpisujący się nickiem bo się wstydzą swojego nazwiska.Moja rodzina zawsze była uczciwa i chętna do pomocy inny.Tym złośliwcom życzę aby choć 10% zrobili tego co mnie się udało a to nie wszystko co napisałem. Narzekając i tylko narzekając nie pozostawicie po sobie nawet wspomnień ,ale pomimo tego życzę wam tej pracy i zadowolenie z życia.

 13. Pan Józef Jaskółka ma rację, trzeba opatrzyć panu Prezydentowi Januszowi Chwierutowi na ręce i rozliczać go z jego zobowiązań przedwyborczych.

 14. Pan Jaskółka powiedział co wiedział. Boję się, że ze swoimi kompetencjami nie doliczy się niczego

 15. @kaśka
  Bo w polityce, szczególnie tej centralnej, są sami krętacze (mniejsi lub więksi). Uczciwy człowiek omija to bagno szerokim łukiem.

 16. Zastanawia mnie jednak fakt jak to możliwe, że przy wyborach niektórzy potrafią kierować się tylko i wyłącznie nienawiścią do PiSu np.nie lubię tej partii, nie lubię Kaczyńskiego ,więc oddam głos na kogokolwiek (nawet na krętaczy którzy maja na bakier z prawem) Jest to nasze przyzwolenie na oszustwa i złodziejstwo bo jak inaczej to nazwać. Głosując oceniam kandydata jako człowieka ,gospodarza co dobrego zrobił lub co może zrobić a nie z jakiego jest ugrupowania.Smutne.

 17. @ubliżający komentarz

  Uważam ten tekst p Jaskółki za obraźliwy w stosunku do wyborców JCH

  „Mieszkańcy wybrali tak jak wybrali i nie można mieć do nich pretensji”

 18. Od początku Starzec w naszym mieście nie miał szans na wygraną chociażby dlatego, że nie przedstawia sobą nic szczególnego a tym bardziej, że panujący prezydent zawsze ma lepszy start . Ludzie wybrali Chwieruta na następną kadencję, co było przewidywalne, więc gratuluję, choć szkoda,że PiS w swoich szeregach nie miał ciekawego kandydata który byłby godnym Jego przeciwnikiem a wtedy walka byłaby wyrównana.

 19. Pan Józef Jaskółka bardzo rozsądnie i taktowanie się wypowiedział,
  a „wyborca” mu w sposób chamski naubliżal.

 20. @Jaskółka Józef

  Panie jaskółka, sami nie mieliście pomysłu na rozwój miasta, wręcz przeciwnie, starzec i spółka najchętniej widzieli by mieszkańców w jaskiniach, więc pilnować to pan możesz….
  „Stary człowiek i nie może”

 21. Cieszy fakt, że zostanie Pan na następne 5 lat. Zrobił Pan wiele dla Oświęcimia. Odwiedzający Oświęcim znajomi, powracający z zagranicy po kilku latach są mile zaskoczeni wyglądem miasta.
  Po wtóre ucichną przechwałki Pisowskich ludzi , chwalących się osiągnięciami nie ich autorstwa.
  Kłamią,dzielą obywateli a do tego podziału przyczynia sie w dużej mierze kościół, który nawet w dniu wyborów niedwuznacznie nawoływał do głosowania na dobrych ludzi- wiadomo jakiej opcji. Dlaczego kościól tak sie zachowuje?

 22. Szczerze gratuluję wygranej Panie Prezydencie, zawsze miło wspominam pracę pod Pana kierownictwem. Oświęcim pięknieje z dnia na dzień. Brawo! Pozostaję z szacunkiem

 23. Mieszkańcy wybrali tak jak wybrali i nie można mieć do nich pretensji. Natomiast teraz należy pilnować aby jak najszybciej znalazły sie wyliczenia i terminy dotyczące realizacji obietnic wyborczych

 24. No còż…będziecie mieli most duchòw dla duchòw I truć się w smogu.Miasto wymiera.Młodych jak na lekarstwo.Czas I na mnie w przyszłym roku.Tak czy owak gratulacje dla chwieruta.

 25. Bardzo dobrze, że tak mało jest radnych PO, oswiecimianie całkiem rozumu jeszcze nie stracili.

 26. Oświęcimianie utarli nosa pisowskiej szarży na miasto. Szkoda tylko, że radnych PO nie ma za dużo

Send this to a friend