Informacje

OŚWIĘCIM. Janusz Chwierut będzie ubiegał się o reelekcję

Janusz Chwierut

Komitet Wyboczy Wyborców Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska został zarejestrowany przez Komisarza Wyborczego w Krakowie. Prezydent Janusz Chwierut swoją działalnością udowodnił, że wspólnie z mieszkańcami potrafi skutecznie rozwijać Oświęcim. KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska, jest wspierany przez wiele osób reprezentujących różne środowiska mieszkańców naszego miasta.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 17 września zostanie zgłoszona lista kandydatów na radnych, a następnie zostanie zgłoszony nasz kandydat na prezydenta Oświęcimia, którym jest obecny prezydent Janusz Chwierut.

Dobry prezydent potrzebuje większości w Radzie, by sprawnie zarządzać miastem. Dlatego KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska będzie oprócz walki o prezydenturę Oświęcimia także walczył o jak najlepszy wynik i zbudowanie stabilnej większości w Radzie Miasta.

Sylwia Żak-Biesik
Rzecznik prasowy
KWW Janusza Chwieruta

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

40 komentarzy

 1. Cyniczne zagrywki PiSu i Starca – ataki i jątrzenie – oto ich obraz. Brońmy Oświęcim przed Stacem.

 2. NIE głosuje na Pana Starca.

  GŁOSUJĘ na Pana Janusza Chwieruta najlepszego prezydenta w historii miasta.

 3. Pis i jego merytoryczność, czepiają się tego że Chwierut startuje ze swojego komitetu. Bo to ważne z jakiego kanduduje – liczy się co zrobił i co robi – a nie czy jest z PO czy z PiSu, gdyby tak rządził jak rządzi i byłby z Pis to też bym na niego zagłosował, a na Starca za nic nie zagłosuję nawet jaby był z PO, SLD, Nowoczesnej, czy od Rydzyka – NIE! NIE! NIE! NIE DLA STARCA W OŚWIĘCIMIU!

 4. Zbyt podobne, by spać spokojnie? Sami sprawdźcie h t t p s : / / i b b . c o / g y t F k z (usuwamy spacje w adresie)

  #OswiecimWybiera
  #POdlaOswiecimia
  #OswiecimskiStanczyk

 5. Jak to jest, że jak w Google / Grafika wpisuję: janusz chwierut platforma obywatelska
  to widzę kandydata KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska?! Hahahahaha… Wyborcze przebierańce, farbowanie lisa?

 6. Niestety to wyboru mamy z jednej strony WF-fistę bez jakiejkolwiek wizji miasta a z drugiej chłopa ze wsi, którego marzeniem zawsze było mieć kawałek chodnika przed chałupą (i teraz to marzenie perwersyjnie realizuje na każdym kroku).

  Liche perspektywy dla miasta jak na koniec drugiej dekady XXI wieku.

  Plus jest taki, że w październiku i listopadzie wypadają 2 niedziele kiedy na luzach i bez stresu można będzie pojechać w góry.

 7. Czytając te wszystkie komentarze aż strach myśleć co by było gdyby Starzec wygrał.
  Nic tylko wyjechać z miasta. Jak można mieć tyle nienawiści do przeciwnika wyborczego i wszystkich, którzy go popierają? Nie dziwię się że w Polsce co raz mniej katolików chodzi do Kościoła, skoro księża popierają taką obłudę działaczy PiS. Oczywiście nie wszyscy są tam źli, bo znam parę osób (nawet z Oświęcimia), którzy są inni.
  No ale chęć dojścia do władzy sprawia ze ludzie stają się zwierzętami a nie ludźmi. Przykre to

 8. Ludzie pomyslcie i przypomnijcie sobie poprzednikow!!! co oni zrobili w stosunku do obecnego prezydenta doslownie nic kompletnie nic , Oswiecim dopiero zaczal normalnie sie rozwijac wlasnie dzieki obecnemu prezydentowi wiekszosc ulic za czyich rzadow odremontowana jest?? co zrobili poprzednicy bujali sie tylko w fotelu i poprostu byli nic wiecej. Nie jestem za platformersami ale takiego prezydenta jak ma Oswiecim to zycze kazdemu miastu i podpisuje sie obiema dlonmi przy wyborach na pana Chwieruta

 9. Starzec najpierw musi nabrać ogłady (m.in. nauczyć się lepiej wypowiadać, ubierać stosownie do okazji, nie żuć gumy – co było widać kilka razy i jest dla mnie nie do pomyślenia) aby kandydować do takiej funkcji (chociaż wątpię w to skoro przez ostatnie 4 lata tego nie zrobił). I te jego ciągłe z PiSem wylewanie pomyj na Chwieruta i ataki – to niesmaczne – macie zaczątek tego co zrobią jak dojdą do władzy.

 10. Zagłosujcie na Chwieruta bo co on będzie robił depresja tuż tuż , co zdworcem PKP bo wg Chwieruta już powinien stać ,nie ma głupiego żeby bankrutowi pożyczyć siana?

 11. Chwierut jakiś taki normalny jest. Spokojny opanowany po prostu siła spokoju i mówi sensownie więc znaczy że myśli sensownie. A drugi zaraz dostanie zlecenie na ronda i ulice imieniem Kaczyńskich

 12. A dlaczego prezydentem miałby być Starzec? Bo co zrobi? Strzelam…..zlikwiduje kilka szkół w Oświęcimiu, bo to już taka „dobra” pisowska tradycja. Zadatki na prezydenta w stylu Janusza Marszałka ma bo się chwali się jak to ciągle przebywa w Dachau. Lubi chłop jeździć za granicę. Ale jak to?Do Niemiec? Ciekawe coby na to powiedział prezio. Pani wicepremier już na bocznym torze…Marnie to widzę

 13. Ale się propaganda pisowska włączyła w dyskusję – aż śmieszne 😀 żal.pl

 14. Przecież wiadomo że Chwierut to obciachowa Platforma i Nowoczesna. Pamiętajmy że ten człowiek firmuje partie które podniosły VAT i wiek emerytalny. Po za tym nic innego nie robiły. Żaden KWW nie przykryje przynależności partyjnej.

 15. DO SYLWII – hahaha rozbawiłaś mnie – prawdziwy gospodarz Starzec – nie no lepszego żartu nie słyszałem od dawien dawna. Pisowce zaczynają atak i to ich strategia jak zawsze – zero merytoryczności. A ci co wylewają wiadro pomyj na Prezydenta Chwieruta… popatrzcie na siebie i jak wam nie wstyd udawać takich Pobożnych w tych kościołach? Panie Prezydencie Chwierut Starca nie chcemy w Oświęcimiu, więc w Panu nadzieja!

 16. Dość jego daremnych rządów: most duchów, brak 3 mostu na sole, basen bez szału (glony na dnie, brak nadzoru przy budowie) remontowany 2.5 roku za taką kasę że można wybudować 2 od podstaw, brak zgody na budowę pięknego stadionu Soły, jak jeszcze chwilówki były na topie, zabetonowane ulice i rynek miasta, wycinanie zieleni, nie rozwiązanie problemu zakorkowanego Oświęcimia, a przede wszystkim pozwolenie na budowę spalarni śmieci i budowę obwodnicy północnej dla dowożenia odpadów do spalarni itp, itd! A wszystko co powstało to dzięki temu, że Oświęcim to jeden z najbogatszych powiatów w Polsce, a nie dzięki Chwierutowi.

 17. Pińcet plus już jednak rozdane. Ciekawe jak kandydat na prezydenta miasta może przekupić wyborców. Darmowe przejazdy komunikacją miejską dla posiadaczy kart wielka rodzina? Tańsza woda z wodociągów miejskich? 50% zniżki ogrzewania? Przy podwyżce 150% dla pozostałych (budżet musi się z grubsza domykać). I dodatkowy podatek dla posiadaczy samochodów, czyli bogatych.

 18. Janusz Chwierut już raz przegrał z małym Grosserem. Dziś PiS z którego startuje Starzec jest trochę większy. Wyglada na to że górę weźmie 500+

 19. Widocznie Chwierut nie chce być kojarzony z Grzegorzem Schetyną. I wcale mu się nie dziwię.

 20. Oświęcim 20 sierpnia 2018 r. 

  Nawiązując do oświadczenia rzecznika KWW Janusza Chwieruta w sprawie rejestracji Komitetu Wyborczego Wyborców Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska odnotowujemy, że Pan Janusz Chwierut ucieka tym samym z dziurawej, tonącej łodzi płynącej pod szyldem Platformy Obywatelskiej.  

  W związku z powyższym przyjmujemy do wiadomości powołanie komitetu i oczekujemy jego udziału w merytorycznej i uczciwej kampanii wyborczej. 

  W imieniu Komitetu Terenowego 
  Prawa i Sprawiedliwości 
  Jakub Przewoźnik 

 21. Głosujemy ze znajomymi na prawdziwego gospodarza jakim jest Zbigniew Starzec, a nie człowieka, który podszywa się pod nie swoje sukcesy i udaje „ojca sukcesów”. Dość kłamstw, udawania i stwarzania pozorów, Oświęcim zasługuje na kogoś lepszego niż Janusz Chwierut!

 22. Janusz Chwierut nie byłby złym prezydentem, gdyby nie ten Most Duchów.

  PS Szanowna Pani Sylwio, proszę aż tak nie bać się prezydenta, mandat radnego, jaki otrzymała Pani od wyborców uprawnia również do głosowania przeciw projektom forsowanym przez prezydenta. Odwagi 🙂

 23. rozumiem że ci co plują po Chwierucie to są z PiSu?
  i jak się to ma do apelu ich nauczyciela ws. uczciwości w wyborach?
  precz z pisem i wara od samorządów!

 24. Będę głosować na Janusz Chwieruta. Widać wreszcie dobrego gospodarza miasta. Oświęcim zmienia się, pięknieje, jest przyjazny dla mieszkańców, powstają nowe miejsca pracy, turyści zaczynają dostrzegać nasze stare, historyczne miasto, a nie tylko obóz zagłady.
  Dla mnie nie jest ważna partia do której należy prezydent ale jakim jest gospodarzem. W naszej małej ojczyźnie głosuje się na człowieka, a nie na partię.

 25. Czekamy na wasze pytania do naszego kandydata na naszym e-mailowym profilu. Każdego wyborce traktujemy indywidualnie i wyjątkowo, dlatego będziemy odpowiadać tylko na prywatne maila.

 26. Pan Janusz to przecież partia Platforma Obywatelska, więc co to za szopka z Komitet Wyboczy Wyborców Janusza Chwieruta??! Nieładnie.

 27. Panie Prezydencie, mojego głosu Pan nie będzie miał, nie mam zaufania do ludzi z Unii Wolności i PO.

 28. Za mało machloi narobil jeszcze, no tak spalarnia nie wybudowana to nie ma cieplej posadki

 29. Panie prezydencie proszę powiedzieć, czy prawdą jest że jubileuszowa edycja Life Festiwalu nie odbędzie się na Kamieńcu, ponieważ budowany tam park został źle zaprojektowany? To ważne, jeśli chce Pan liczyć na mój głos?

 30. Panie prezydencie, jeśli chce Pan liczyć na mój głos proszę wreszcie wziąć się do działania i nie odwracać głowy od problemu pijaczków w Parku Pokoju.

Send this to a friend