Video

OŚWIĘCIM. Jan Babiarz wspomina stare czasy w ZCHO

Podczas uroczystości nadania krytej pływalni w Oświęcimiu imienia dr. inż. Jana Babiarza, nowy patron, z nostalgią wspominał dawne czasu na stanowisku dyrektora Zakładów Chemicznych. Zobacz wspomnienia Jana Babiarza.

 

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Obywatelu – jak ci się nie podobają mieszkańcy tego miasta, weź się wyprowadź. Nikt ci nie broni.

 2. Panie Parcie na coś tam – weź odmów sobie apel smoleński, a potem idź do sklepu i kup kostkę masła za 7 zł, pierś z kurczaka za 16 zł albo na stacji litr benzyny za już prawie 5 zł. Sorry, ale jakoś bardziej mnie to interesuje, niż treść donosów sprzed pół wieku.

 3. Jaki stary taki głupi, tak się dać podejść i wypuścić, zachciało mu się „patronowania”. I mamy kolejnego „DOBREGO BOLKA”

 4. Poseł Brynkus to hipokryta. Przed wyborami robił cyrk, gdy otwierano niedokończony zbiornik w Świnnej Porębie (PO). Gdy to samo zrobiła Szydło kilka tygodni temu (też otwierała niedokończony zbiornik) jakoś zamilkł. Mam nadzieję, że „Kukiz” ma coś więcej do zaoferowania niż tego typu działalność.

 5. Jaki piękny donos! Cudo! Klasyka! Ty się chłopie w tych Wadowicach marnujesz.

 6. Brynkus został wywalony z hukiem z PiS i dostał się do sejmu z list Kukiza15. Teraz znowu przymila się do Beaty S. Ciekawe dlaczego. Fragment wywiadu sprzed wyborów:
  „Dlaczego Beata Szydło wyrzuciła Pana z partii PiS?
  – Trzeba ją o to zapytać. Nie miała nawet odwagi, by podpisać pismo, w którym zawarto informacje o wyrzuceniu mnie z PiS. Prawdziwy powód zna tylko ona i wiąże się z tym, że nie chciałem, aby wadowickim PiS-em rządził człowiek z PO. Zaproponowałem taką uchwałę intencyjną na zjeździe okręgowym PiS w Chrzanowie, by do władz partii nie kandydowali ludzie szkodzący jej. Poparła mnie zdecydowana większość obecnych – takich zwykłych członków PiS. A przeciw była niemal cała wadowicka grupa PiS, dowieziona na spotkanie autobusem z Choczni i nawet kandydaci PiS w obecnych wyborach do Sejmu. Jest na to dowód w postaci nagrania z przebiegu zjazdu. Zresztą też w posiadaniu PiS.
  Nie boi się Pan uderzać w przyszłą panią premier? Nie boi się Pan linczu jej popleczników?
  – Nie wierzę, by Beata Szydło została premierem. No, może taki tytuł nosić. Ale faktycznie rządzić będzie Jarosław Kaczyński”.

 7. Turańszczyzna się kłania bo tam jeszcze żyjący ogłaszali się i stawali żywymi bożkami a poddani ich czcić musieli.

 8. Jako były pracownik ZCHO i mieszkaniec tego miasta nie utożsamiam się z ani z panem dr Babiarzem ani z jego adwersarzami. Apelowałbym o mniej sporów politycznych, które tworzą mury nawet w naszych rodzinach, oraz mniej megalomani z uroczystościami typu nadawanie patronatów (tylko czekać uroczystości nadania imienia … pięknemu WC na Klasztornej). Rozumiem że za 5 kwartałów wybory i każdy dzień bez mediów dniem straconym. Może więcej uwagi należy poświęcić sprawom przyziemnym jak wynagrodzenia szeregowych pracowników w oświęcimskim urzędzie czy płacom załogi oświęcimskiego MZK? Co do basenu obiekt ładny i funkcjonalny, ale skoro realizowano inwestycję za prawie 51 mln to dlaczego główna niecka pozostała 8 torowa, gdy standardem są dzisiaj baseny 10 torowe? Olimpijski to on jest tylko z nazwy. Proszę zobaczyć jak wyglądają baseny budowane dzisiaj od podstaw.

 9. Panie pośle, „DNO” to wyraz zbyt eufemistyczny na oddanie tego co Pan wyprawiasz!! Oświęcim od dawna był i jest normalny , bo oparł się władzy oszołomów , zaślepionych mścicieli i obrzydliwych metod postępowania „dobrej zmiany” . Chce Pan się czegoś pożytecznego nauczyć , to zapraszam do naszego miasta. Jeżeli jednak postępowanie Pana ma na celu wywołanie zamieszania i prowadzenie niskich lotów polityki , to błagam ……” nie przenoście nam głupoty do Oświęcimia „.

 10. List do Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

  Wadowice, dnia 18 sierpnia 2017 roku
   
  Szanowny Pan
  dr hab. Filip Musiał
  Dyrektor Oddziału
  Instytutu Pamięci Narodowej –
  Komisji Ścigania Zbrodni
  przeciwko Narodowi Polskiemu
  w Krakowie
  Szanowny Panie Profesorze!
  Rada Miasta Oświęcimia nadała niedawno obiektowi krytej pływalni imię byłego dyrektora Zakładów Chemicznych, dra inż. Jana Babiarza. Uważam, że nawet w przypadku niekwestionowanych zasług, powinno się unikać nadawania obiektom infrastruktury komunalnej imion osób żyjących, a jeżeli już, powinno to dotyczyć jedynie sytuacji wyjątkowych.
  Mój sprzeciw budzi przede wszystkim fakt, że osoba Jana Babiarza, syna Jana ur. 1.10.1932 r., a zatem z danymi personalnymi umożliwiającymi jednoznaczną identyfikację, figuruje w inwentarzu publicznym Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zarejestrowana jako Tajny Współpracownik Służby Bezpieczeństwa totalitarnej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, pod pseudonimem „Bona”.     W tym aspekcie nadanie tego patronatu musi budzić jednoznaczne oburzenie. Niestety, ustawa wprowadzająca zakaz propagowania systemów totalitarnych poprzez nazewnictwo obiektów infrastruktury, nie uwzględniła takich przypadków, jak możliwość nadawania patronatów agentów bezpieki.
  W moim odczuciu uchwała Rady Miasta Oświęcimia miała być nie tylko prowokacją ideologiczną, ale także personalną, wymierzoną w osobę Prezes Rady Ministrów RP, którą zamierzano zaprosić na uroczystość i uczynić niejako „matką chrzestną” tego patronatu. Uważam postępowanie lokalnych polityków kojarzonych z tzw. „opozycją totalną” za niegodziwe. Bardzo proszę Pana Dyrektora o zajęcie stanowiska, czy etycznie dopuszczalne jest nadawanie obiektom publicznym patronatów osób byłych Tajnych Współpracowników SB (a przy tym funkcyjnych aparatczyków władzy komunistycznej) oraz pomoc w zakresie wprowadzenia do ustawy koniecznej regulacji tej kwestii.

  Z wyrazami szacunku
  dr hab. Józef Brynkus
  Poseł na Sejm RP

 11. Narodowcy – popatrzcie i posłuchajcie. Zdaje się, że coś mówiliście o potrzebie walki z komuną.

Send this to a friend