Informacje

OŚWIĘCIM. Jak pokonać nienawiść?

Prezentacja i dyskusja o przestępstwach z nienawiści z Gerardem Bahem, pełniącym funkcję Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka.

Prowadzenie: Tomasz Kuncewicz i Maciek Zabierowski
06.11.2017, poniedziałek, g. 18.00
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
WYDARZENIE ORGANIZOWANE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
—————————
Polska przez całą swoją historię była krajem wielokulturowym. Większość wielkich Polaków i Polek miała pochodzenie wieloetniczne, bo Polska była wieloetniczna. Polska wielokulturowość została prawie całkowicie zniszczona przez dwa totalitaryzmy XX wieku: nazizm i komunizm. Niestety w ostatnich latach narasta w naszym kraju nienawiść do wszelkiej inności. Ludzie o innym kolorze skóry lub wyglądający inaczej niż większość, coraz częściej padają ofiarą ataków słownych i fizycznych. Ksenofobia jest podsycana, co przypomina mechanizmy, która doprowadziły do Auschwitz. Jak co roku organizujemy program z okazji Dnia Niepodległości, ale w tym roku będzie on dotyczył rasizmu, ksenofobii i nacjonalizmu, bo patriotyzm dla nas jest reagowaniem na te
haniebne zjawiska.
————————–
GERARD BAH, politolog, absolwent Helsińskiej Szkoły Praw Człowieka i kierunku Ochrona Praw Człowieka PAN. Certyfikowany trener kompetencji wielokulturowych, nauczyciel stowarzyszony z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Autor i współautor kampanii społecznych, programów profilaktycznych, wystąpień, publikacji i artykułów związanych z zagadnieniami praw człowieka i szeroko rozumianej antydyskryminacji. W latach 2012-2016 członek Rady Konsultacyjnej ds. Przeciwdziałania rasizmowi, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji przy Radzie Ministrów oraz Pełnomocnik Wojewody świętokrzyskiego ds. Mniejszości narodowych i etnicznych. W 2015 nominowany do prestiżowej nagrody Okulary Równości.

Cafe Bergson

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. Bo patriotyzmem jest reakcja na zalewający nasz kraj rasizm. Dziękuje za to spotkanie, może jeszcze nasz kraj się obudzi i nie pogrąży się w faszyźmie.

Send this to a friend