Informacje

OŚWIĘCIM. Idzie zima, nie daj zamarznąć bezdomnym

Wieczorem 14 listopada policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, realizując zadania w ramach akcji „Zima 2018/2019”, podczas sprawdzania miejsc,  w których mogą przebywać osoby bezdomne,  odnaleźli 55 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna był  poszukiwany przez oświęcimski sąd.

Do zatrzymania poszukiwanego doszło wieczorem [14.11.2018]. Tuż przed godziną 21.00 policjanci sprawdzali opuszczone budynki przy ulicy Unii Europejskiej  w Oświęcimiu. W jednym z nich odnaleźli zziębniętego mężczyznę. Po udzieleniu mu pomocy, policjanci sprawdzili jego dane i okazało się, że jest to 55 – latek bez stałego miejsca zamieszkania, który od początku listopada br. był poszukiwany przez oświęcimski sąd.  Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji
i już wkrótce trafi do jednego z zakładów karnych.

NIE DAJ ZAMARZNĄĆ – POWIADOM
Jednym z zadań policjantów w okresie jesiennym i zimowym, jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne są to m. in opuszczone budynki,  rejony ogródków działkowych oraz inne ustronne miejsca. Funkcjonariusze mają przede wszystkim na celu udzielanie pomocy bezdomnym, a za razem przeciwdziałanie przypadkom śmierci w wyniku wychłodzenia organizmu.  Odnalezionym osobom nie posiadającym stałego miejsca zamieszkania, policjanci będą proponować schronienie w noclegowni lub ogrzewalni.

O szybką reakcję i informowanie służb ratunkowych pod numer alarmowy 112, apelujemy do wszystkich osób, które dostrzegą osobę bezdomną lub nietrzeźwą, znajdującą się w sytuacji zagrażającej zdrowiu bądź życiu. Wystarczy jeden telefon aby uratować komuś życie.

KPP Oświęcim

foto: pixabay / CC0 Creative Commons

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend