Informacje

OŚWIĘCIM. Hotelu Hampton by Hilton

W dzielnicy Stare Miasto w Oświęcimiu trwa budowa nowego hotelu Hampton by Hilton. Obiekt ma być gotowy w 2018 roku i przyjmować około 40 tys. gości rocznie. W obiekcie, zaprojektowanym przez oświęcimską pracownie architektoniczną Susuł & Strama znajdować się będzie 120 pokoi, trzy sale konferencyjne i restauracja. Zobacz aktualne zdjęcia z budowy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. A mnie się bardzo podoba jak nowy hotel architektonicznie komponuje się z resztą zabudowań. Goście będą mieli możliwość pospacerowania nad rzeką, bliziutko rynku, gdzie i tez pewnie niejednokrotnie przycupną na kawę i ciasteczko. Często podróżuję, co prawda zawodowo, i wcale wieczorami nie siedzę, już po godzinach pracy, w sali konferencyjnej czy też pokoju, cenię miejsca, gdzie jest gdzie wyjść i pospacerować po kolacji. Jestem pewna, iż nasi goście z wielu zakątków świata również to docenią. Hotel już prezentuje się pięknie. Niech ludzie zobaczą, iż Oświęcim to nie tylko obóz, ale i całkiem przyzwoite miasto.

 2. Prawda nie boli jesli jest prawdą.Chamstwo boli.
  Przypominam że rozmawiamy o hotelu.Jeśli masz pomysł na artykuł napisz do redakcji,i jesli beda podstawy to na pewno się tym zainteresuja.W przeciwnym razie sami zamienia swoje pisemko w rynsztok…Pozdrawiam.

 3. Tak,Ściana Płaczu to adekwatna nazwa dla tego „dzieła”oswięcimskich architektów.Myslę że wkrótce się przyjmie do szerszego uzytku,kiedy wiosna wygoni ludzi z domów na spacery po plantach.

  Ps.czy moze ktoś tu zaprowadzić jakiś porządek?Ostatnio redakcja bardzo ochoczo likwiduje posty,a tu masz,pomówienie jak nic …i nic.
  Jak masz jeden z drugim,jakieś informacje o pedofilskich praktykach,to zgłoś to gdzie trzeba ,bo w przeciwnym razie,przemilczajac ,sam bierzesz udział w tym procederze.

 4. Problemem nie jest hotel, tylko doklejona do niego kamienica przy samej Sole ze ścianą płaczu. Ściany płaczu to oświęcimska specjalność – kolejna wyrosła przy ulicy Sadowej. To są niestety dzieła Chwieruta.

 5. Feliks,to tak jak by na srodku Twojego podwórka ktoś postawił budke z hot-dogami,tłumaczac ze i tak nie miałeś pomysłu na lepsze wykorzystanie tej przestrzeni.

  To tak najprościej…

 6. Ktoś kto nie docenia , że najbardziej zrujnowaną wizytówkę na wjeździe do miasta odbudowuje za ciężkie pieniądze ( i to prywatne !!) komercyjny inwestor , a miasto nie musi na usunięcie tego bajzlu po Haberfeldzie wykładać ani grosza jest albo ślepcem , albo głupcem , albo ….. już mi się nie chce pisać …..

 7. Targetem dla takiego hotelu są turyści z całkiem innej (wyższej) półki, niż z pensjonatów i pensjonacików budżetowych. Spokojnie będą mogli koegzystować, nie wchodząc sobie w paradę.

 8. Widać, że część komentarzy to trollowe pisanie, żeby coś pisać, żeby obrażać prezydenta. Smunte.

 9. Czekać ino jak prezydent wymyśli parking park&ride na plantach bo przecież gdzie będą parkować goście prywatnego hotelu. (patrz parking po Globie, bo chyba jasno widać że potrzeba jest dla galerii.)

 10. Czekać ino jak prezydent wymyśli parking park&ride na plantach bo przecież gdzie będą parkować goście prywatnego hotelu. (patrz parking po Globie, bo chyba jasno widać że potrzeba jest dla galerii.)

 11. Nie było NIC, było dobrze (wam malkontentom,narzekaczom) Jest COŚ, też wam źle. Wg was czym gorzej tym lepiej. Byle wam „kapało” w biznesie, a do czorta z wami.

 12. Powtórzę to co pisałem dawno temu,zanim zaczęto lać tam fundamenty,ten obiekt rozłozy na łopatki dopiero co budzący się lokalny biznes hotelarski,a z założenia będąc samowystarczalny,odetnie zupełnie turystów od reszty miasta tworzac swoistą enklawę zza obrębów której przyjezdni będą czasem sobie mogli pooglądać tubylców,jak juz im sie znudzi siedzenie w centrum konferencyjnym czy kawiarni.Być może i nie ma w tym nic złego,takie są prawa współczesnego przemysłu turystycznego,tylko czemu u licha,wybrano miejsce w SAMYM ŚRODKU MIASTA ,centrum które powinno służyć mieszkańcom!?
  Odpowiedż jest prosta,stało si ę tak bo mieszkańcom to pasuje.Wystarczy ciepła woda w kranie i jest ok.

 13. A mi się podoba. Jaka była alternatywa? Kupa ruin i krzaki, jak przez ostatnie 20 lat?

 14. Był czas na reakcję,dawno temu.Teraz już za póżno.Będziemy żyli w tym mieście patrząc na ten architektoniczny humbuk ,do końca.Pozdrawiam wszystkich oświecimian.Takie miasto jacy mieszkańcy.

 15. Ci co pozwolili na budowę hotelu ( a miały być apartament y nad sola ) już siedzą

Send this to a friend