Biznes, Informacje

OŚWIĘCIM. Hotel Hampton by Hilton przyjmie gości w połowie 2018

Wczoraj 2 marca w Oświęcimiu uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton. Obiekt znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 2, przy wjeździe do miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego i wzgórza zamkowego.

Ma być gotowy w pierwszej połowie 2018 roku. Będzie w nim 120 pokoi. To pierwszy tej klasy hotel nie tylko w Oświęcimiu, ale też w Małopolsce Zachodniej. W uroczystości obok m.in. przedstawicieli inwestora, wykonawcy, projektanta, samorządów obecny był prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Ze względu na położenie hotelu w zabytkowym rejonie miasta inwestycja jest objęta ochroną konserwatorską. Szczególnym nadzorem poddany jest kształt elewacji, która zostanie wykończona m.in. z użyciem cegły klinkierowej.

Budynek będzie posiadał cztery kondygnacje nadziemne oraz dwie podziemne. W podziemiu znajdować się będą głównie miejsca postojowe przeznaczone dla gości hotelu oraz sala fitness. Na parterze zaprojektowano recepcję, cztery sale konferencyjne, dostępną dla wszystkich gości strefę pracy tzw. „work-zone” oraz restaurację. Na wyższych piętrach znajdować się będzie łącznie 120 pokoi.

Hilton Worldwide jest jedną z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych obejmującą luksusowe i średniej klasy hotele oraz apartamenty tzw. przedłużonego pobytu. Sieć składa się z ponad 4900 hoteli oferujących ponad 800 tysięcy pokoi zlokalizowanych w 104 krajach. W Polsce działa 14 hoteli tej sieci, a 11 kolejnych jest na etapie przygotowań.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend