Sport

OŚWIĘCIM. Hokeiści zagrają z GieKSą i pomogą Tymkowi

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie Polskiej Hokej Ligi. Już w piątek do Oświęcimia przyjedzie lider tabeli GKS Katowice. Czy Unii uda się pokonać ekipę z Górnego Śląska, która to ma wygranych 20 meczów  z rzędu?
Zobaczymy. Jednak jedno jest pewne, że najlepszego zawodnika w obecnym sezonie ma… Unia. Andrej Temar, bo o nim mowa we wtorkowym meczu w Tychach dorzucił kolejne punty za bramkę i asystę.

Warto przypomnieć, że właśnie od zeszłorocznego grudniowego spotkania z GieKSą, wygranego przez Unię 4:0 zaczęła się passa Unii. Miejmy nadzieję że historia się powtórzy i oświęcimianie będą się piąć w tabeli PHL.

W najbliższym meczu na pewno nie zabraknie emocji.

Jednocześnie podczas meczu będzie można pomóc nieuleczalnie choremu Tymonowi Stanek, którego historia jest już nam wszystkim znana, gdyż wkrótce minie rok jak nieustannie wszyscy Tymkowi pomagamy.  Wolontariusze będą zbierali datki do puszek, zaś w przerwie meczu odbędzie się licytacja m.in. rękawic z autografem Jerzego Dudka, koszulki hokejowej biało-niebieskich z sezonu 2016/2017 czy prawdziwej perełki: unikatowego kija hokejowego z 1998r z autografami ówczesnych Mistrzów Polski, drużyny Unii Oświęcim !!!

Choroba Tymka NF1 jest o tyle trudna o ile jest chorobą genetyczną, jest chorobą trwała, nieuleczalną i zawsze postępująca, złowieszczą. Wyniszcza organizm, a ostre nieodwracalne zapalenie ośrodkowego układu nerwowego pociąga za sobą kolejne złowieszcze choroby.

Tego roku chłopiec był diagnozowany w Niemczech, następnie w Hiszpanii, ale końca diagnoz nie widać. Postawiona w Hiszpanii była druzgocąca dla rodziców Tymona ponieważ stwierdzono bardzo rzadki rodzaj padaczki „fotogenicznej”. Tak wcześnie zdiagnozowane MS lub ADEM są uleczalne w 100%. Stąd decyzja rodziców Tymona o wyjeździe do USA do ośrodka poleconego przez Instytut w Hiszpanii.
Kosztorys wystawiony przez Instytut jest tylko wstępny i opiewa na kwotę 91 tys. USD. Tymon będzie potrzebował pieniążków przez całe swoje życie, a przynajmniej tak długo, jak długo nie zostanie opracowany kompleksowy lek.
Wszystkim wspierającym Tymka bardzo dziękujemy i zapraszamy na piątkowy mecz. Początek godz.18. Kasy czynne od g.17.
Unia Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend