Informacje

OŚWIĘCIM. Hampton by Hilton już prawie gotowy

Prace budowlane związane z powstaniem nowego hotelu sieci Hilton w Oświęcimiu dobiegają końca. Z zewnątrz obiekt jest niemal wykończony, na dokończenie budynku wewnątrz potrzeba jeszcze kilku tygodni.

Budowany w Oświęcimiu hotel jest ósmym obiektem Hampton by Hilton w Polsce. Marka ta przynależy do znanej na całym świecie sieci Hilton, a to z kolei jedna z największych i najprężniej rozwijających się firm w branży hotelarskiej, która obecna jest w ponad 100 krajach. Przedstawiciele hotelu nie wskazują na razie dokładnej daty otwarcia obiektu. – Jesteśmy na ostatniej prostej. Jest jeszcze trochę pracy, przede wszystkim na ostatnich piętrach budynku, ale wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi dyrektor sprzedaży Hampton by Hilton Oświęcim Maciej Podczaski.

Jednym z haseł marki Hampton by Hilton jest „Hamptonality”. Terminem tym określa się atmosferę i standardy panujące w hotelach tej marki. – „Hamptonality” objawia się na każdym etapie pobytu. Jest to m.in. pomocna i profesjonalna obsługa, uśmiech na twarzach naszych pracowników, indywidualne podejście do gości, swoboda oraz praktyczne udogodnienia w pokojach, np. wyjątkowo komfortowe łóżko, ciepłe śniadanie zawsze wliczone w cenę – tłumaczy Podczaski. Mocnymi stronami obiektu będą także kuchnia i lokalizacja. Szefem restauracji będzie znany w środowisku kulinarnym Bartosz Gadzina, który menu opiera na ekologicznych i zdrowych produktach. Hotel natomiast położony jest przy ul. Dąbrowskiego 2 na Starym Mieście. Od parku rozrywki Energylandia w Zatorze dzieli go ok. 17 km, od centrum Katowic 35 km, od centrum Krakowa ok. 70 km. Bardzo blisko znajduje się także wiele atrakcji ziemi oświęcimskiej. Są to nie tylko muzea i skanseny (np. w Grojcu i w Wygiełzowie), ale również obiekty przynależące do Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, Dolina Karpia czy też Park Miniatur w Inwałdzie.

Budowę hotelu rozpoczęto w IV kwartale 2016 r. Będzie w nim 120 komfortowych i nowoczesnych pokoi, które będą miały stylowy wystrój i przemyślane udogodnienia. Znajdą się w nich m.in. miejsca do pracy, bezpłatne Wi-Fi, czajniki, suszarki do włosów, telewizory, deski do prasowania i żelazka. Goście będą mogli skorzystać np. z bezpłatnego i w pełni wyposażonego centrum fitness, 4 sal konferencyjnych (największa ma 106 m kwadratowych) oraz otwartego centrum biznesowego. W hotelu dostępne będzie ponad 175 m kwadratowych przestrzeni lobby, które może pomieścić 130 gości.

foto. Jarosław Fiedor

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. ale budowlańcy skończą i wyjadą nie stać cię na złotówkę na parking.Fajnie że budują będzie praca pisze:

    do Andrea

  2. I dalej piekny most z rownie pieknymi murkami zaslaniajacymi rzeke a mialo byc jak w pierwowzorze

  3. Gdzie są przy hotelu planowane miejsca parkingowe? Bo podczas trwania budowy na parkingu na Bulwarach nie ma gdzie parkować. Większość miejsc zajęta jest przez budowlańców. A miasto czy planuje rozbudowę parkingu tutaj właśnie, bo miejsc brakuje już dawno. Wiem, wiem: parking przy Dworcu PKP ma być, most Duchów ma być. Po co parking większy przy Bulwarach?

  4. Po pierwsze: hotelarstwo to usługi a nie przemysł, po drugie jak dla mnie to ta inwestycja znanej w świecie sieciówki poprawia renomę miasta i wygląd centrum zasłaniając te rynkowe ruiny. Super

  5. Budowa i uruchomienie tego przybytku to kolejny gwóżdż do trumny oswiecimskiego „małego” ,i dopiero co raczkujacego przemysłu hotelarskiego.
    Widok, z , jak dotad pieknych solnych plantów, nieoceniony,tak teraz betonowe „pudło” i „ściana płaczu” skutecznie urozmaici niedzielne spacery nad Rzeką…

Send this to a friend