Kultura

OŚWIĘCIM. Gala Biznesu 2018

W Muzeum Zamek rozdano nagrody i wyróżnienia za prowadzone w minionym roku inwestycje. Przyznała je Kapituła Biznesu działająca przy Prezydencie Oświęcimia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdobył tytuł Top inwestycji 2017 roku za przebudowę krytej pływalni. Nagrodzono również największe ubiegłoroczne inwestycje. Dyplomy i gratulacje powędrowały do hotelu Imperiale, pierwszego czterogwiazdkowego hotelu w mieście, spółki Astra Technology za przebudowę budynku przy ul. Olszewskiego i stworzenie obiektu hotelowego Villa Astra, spółki Garden Space za rozbudowę firmy i przygotowanie nowoczesnej, nowej siedziby i Komabud również za nową inwestycję, będącą siedzibą firmy. – To jest doskonała okazja, aby podziękować firmom za ich wkład w rozwój Oświęcimia, a także nagradzać nowe inwestycje i integrować oświęcimskie środowisko biznesowe – mówił Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, który podczas gali wspólnie z innymi członkami Kapituły Biznesu wręczał wyróżnienia. Statuetki Laur Biznesu otrzymała firma OMAG, znany producent maszyn i urządzeń dla górnictwa, ceniony dostawca i eksporter części dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego oraz Centrum Żydowskie, którego działaność jest ważnym impulsem dla rozwoju branży turystycznej w mieście, a niebywała kreatywność w działalności edukacyjnej przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku miasta.

 

Kapitułę Gali Biznesu tworzą: Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia, poseł Marek Sowa, Agnieszka Kmiecik prezes Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej, Janusz Szostek prezes Solvent Wistol, Marcin Susuł współwłaściciel Susuł and Strama Architekci.

Top Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu za realizację szczególnie istotnej dla mieszkańców i osób odwiedzających Oświęcim inwestycji, polegającej na przebudowie i rozbudowie krytej pływalni, jednego z najważniejszych obiektów rekreacyjnych w mieście, a także miejsca umożliwiającego profesjonalne uprawianie sportu i rozgrywanie zawodów sportowych.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Garden Space sp. z o.o. sp. k. za inwestycję polegająca na budowie budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną przy ul. Unii Europejskiej, będącego nową siedzibą firmy i przykładem nowoczesnej architektury usługowej, przyczyniającej się do uatrakcyjnienia krajobrazu przemysłowej części miasta, jak i promocji nowoczesnego wzornictwa oferowanego przez firmę.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Komabud Firma Budowlana Kowalski, Mazur sp. j. za inwestycję polegającą na budowie budynku administracyjno-socjalnego z halą magazynową przy ul. Unii Europejskiej, świadczącego o dbałości o estetykę obiektów gospodarczych oraz przyczyniającego się do budowania nowoczesnego wizerunku strefy gospodarczej w Oświęcimiu.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Ryszarda Bogacza Astra Technology s.c za inwestycję polegającą na przebudowie budynku przy ul. Olszewskiego i stworzeniu obiektu noclegowego Villa Astra, będącego istotnym wkładem w rozwój branży turystycznej w Oświęcimiu oraz przykładem rewitalizacji tkanki miejskiej, połączonej z nadaniem nowych, atrakcyjnych funkcji.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Pana Roberta Legierskiego za inwestycję polegającą na budowie Hotelu Imperiale, pierwszego czterogwiazdkowego hotelu w Oświęcimiu, oferującego wysokiej jakości usługi, a ty samym przyczyniającego się do dynamicznego rozwoju branży turystycznej w mieście.

Laur Biznesu – Oświęcim 2017 dla Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu Centrum Żydowskie jest instytucją cenioną ze względu na swoją rolę edukacyjną oraz kulturalną, a poprzez współpracę międzynarodową jest także rozpoznawalne poza granicami kraju. Jego działalność jest ważnym impulsem dla rozwoju branży turystycznej w mieście, a niebywała kreatywność w działalności edukacyjnej, organizowane warsztaty, wykłady oraz wydarzenia kulturalne przyczyniają się do poznania relacji polsko-żydowskich, co ma szczególny wymiar w Oświęcimiu. Funkcjonowanie Centrum Żydowskiego skłania do pochylenia się nad tragizmem wydarzeń II wojny światowej, ale także zgłębienia bogatej historii miasta i jego współczesnego oblicza.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje działalność proekologiczna, w tym walka o czyste powietrze, a także aktywność w obszarze praw człowieka, przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i wszelkim przejawom nacjonalizmu. Centrum Żydowskie jest prężną instytucją pro obywatelską, budującą przesłanie oparte na pozytywnych wartościach, skierowane zwłaszcza do młodych ludzi.

Laur Biznesu – Oświęcim 2017 dla firmy OMAG Spółka OMAG jest znanym producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa oraz cenionym dostawcą i eksporterem części dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. To firma z ponad 60-letnią tradycją, powstała na bazie jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych przedwojennego Oświęcimia. Olbrzymie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy oraz zaufanie obecnych klientów sprawiają, że przedsiębiorstwo posiada ugruntowaną pozycję na rynku. OMAG to spółka niejednokrotnie nagradzana i stawiana za wzór dla innych przedsiębiorstw. Jej obecność w bezpośrednim sąsiedztwie Oświęcimia ma niezaprzeczalnie pozytywny wpływ na ogólny rozwój gospodarczy naszego miasta. Dbałość o najwyższe standardy potwierdzona certyfikatami, stabilny rozwój na przestrzeni ostatnich lat oraz szereg innowacyjnych inwestycji to najistotniejsze determinanty sukcesu firmy.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend