Kultura

OŚWIĘCIM. Gala Biznesu 2018

W Muzeum Zamek rozdano nagrody i wyróżnienia za prowadzone w minionym roku inwestycje. Przyznała je Kapituła Biznesu działająca przy Prezydencie Oświęcimia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdobył tytuł Top inwestycji 2017 roku za przebudowę krytej pływalni. Nagrodzono również największe ubiegłoroczne inwestycje. Dyplomy i gratulacje powędrowały do hotelu Imperiale, pierwszego czterogwiazdkowego hotelu w mieście, spółki Astra Technology za przebudowę budynku przy ul. Olszewskiego i stworzenie obiektu hotelowego Villa Astra, spółki Garden Space za rozbudowę firmy i przygotowanie nowoczesnej, nowej siedziby i Komabud również za nową inwestycję, będącą siedzibą firmy. – To jest doskonała okazja, aby podziękować firmom za ich wkład w rozwój Oświęcimia, a także nagradzać nowe inwestycje i integrować oświęcimskie środowisko biznesowe – mówił Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, który podczas gali wspólnie z innymi członkami Kapituły Biznesu wręczał wyróżnienia. Statuetki Laur Biznesu otrzymała firma OMAG, znany producent maszyn i urządzeń dla górnictwa, ceniony dostawca i eksporter części dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego oraz Centrum Żydowskie, którego działaność jest ważnym impulsem dla rozwoju branży turystycznej w mieście, a niebywała kreatywność w działalności edukacyjnej przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku miasta.

 

Kapitułę Gali Biznesu tworzą: Janusz Chwierut prezydent Oświęcimia, poseł Marek Sowa, Agnieszka Kmiecik prezes Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej, Janusz Szostek prezes Solvent Wistol, Marcin Susuł współwłaściciel Susuł and Strama Architekci.

Top Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu za realizację szczególnie istotnej dla mieszkańców i osób odwiedzających Oświęcim inwestycji, polegającej na przebudowie i rozbudowie krytej pływalni, jednego z najważniejszych obiektów rekreacyjnych w mieście, a także miejsca umożliwiającego profesjonalne uprawianie sportu i rozgrywanie zawodów sportowych.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Garden Space sp. z o.o. sp. k. za inwestycję polegająca na budowie budynku magazynowego z częścią biurowo-socjalną przy ul. Unii Europejskiej, będącego nową siedzibą firmy i przykładem nowoczesnej architektury usługowej, przyczyniającej się do uatrakcyjnienia krajobrazu przemysłowej części miasta, jak i promocji nowoczesnego wzornictwa oferowanego przez firmę.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Komabud Firma Budowlana Kowalski, Mazur sp. j. za inwestycję polegającą na budowie budynku administracyjno-socjalnego z halą magazynową przy ul. Unii Europejskiej, świadczącego o dbałości o estetykę obiektów gospodarczych oraz przyczyniającego się do budowania nowoczesnego wizerunku strefy gospodarczej w Oświęcimiu.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Ryszarda Bogacza Astra Technology s.c za inwestycję polegającą na przebudowie budynku przy ul. Olszewskiego i stworzeniu obiektu noclegowego Villa Astra, będącego istotnym wkładem w rozwój branży turystycznej w Oświęcimiu oraz przykładem rewitalizacji tkanki miejskiej, połączonej z nadaniem nowych, atrakcyjnych funkcji.

Inwestycja Roku – Oświęcim 2017 dla Pana Roberta Legierskiego za inwestycję polegającą na budowie Hotelu Imperiale, pierwszego czterogwiazdkowego hotelu w Oświęcimiu, oferującego wysokiej jakości usługi, a ty samym przyczyniającego się do dynamicznego rozwoju branży turystycznej w mieście.

Laur Biznesu – Oświęcim 2017 dla Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu Centrum Żydowskie jest instytucją cenioną ze względu na swoją rolę edukacyjną oraz kulturalną, a poprzez współpracę międzynarodową jest także rozpoznawalne poza granicami kraju. Jego działalność jest ważnym impulsem dla rozwoju branży turystycznej w mieście, a niebywała kreatywność w działalności edukacyjnej, organizowane warsztaty, wykłady oraz wydarzenia kulturalne przyczyniają się do poznania relacji polsko-żydowskich, co ma szczególny wymiar w Oświęcimiu. Funkcjonowanie Centrum Żydowskiego skłania do pochylenia się nad tragizmem wydarzeń II wojny światowej, ale także zgłębienia bogatej historii miasta i jego współczesnego oblicza.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje działalność proekologiczna, w tym walka o czyste powietrze, a także aktywność w obszarze praw człowieka, przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i wszelkim przejawom nacjonalizmu. Centrum Żydowskie jest prężną instytucją pro obywatelską, budującą przesłanie oparte na pozytywnych wartościach, skierowane zwłaszcza do młodych ludzi.

Laur Biznesu – Oświęcim 2017 dla firmy OMAG Spółka OMAG jest znanym producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa oraz cenionym dostawcą i eksporterem części dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. To firma z ponad 60-letnią tradycją, powstała na bazie jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych przedwojennego Oświęcimia. Olbrzymie doświadczenie, nowoczesny park maszynowy oraz zaufanie obecnych klientów sprawiają, że przedsiębiorstwo posiada ugruntowaną pozycję na rynku. OMAG to spółka niejednokrotnie nagradzana i stawiana za wzór dla innych przedsiębiorstw. Jej obecność w bezpośrednim sąsiedztwie Oświęcimia ma niezaprzeczalnie pozytywny wpływ na ogólny rozwój gospodarczy naszego miasta. Dbałość o najwyższe standardy potwierdzona certyfikatami, stabilny rozwój na przestrzeni ostatnich lat oraz szereg innowacyjnych inwestycji to najistotniejsze determinanty sukcesu firmy.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend