Informacje

OŚWIĘCIM. Funkcjonariusze odwiedli nastolatka na dachu wieżowca od desperackiego czynu

21 marca 2018 roku dzięki zgłoszeniu mieszkańca Oświęcimia, policjanci i strażacy błyskawicznie ruszyli na pomoc 17 – latkowi, który w akcie desperacji usiadł na skraju dachu 11- piętrowego wieżowca.  Mundurowi podczas spokojnej,  męskiej rozmowy, odwiedli nastolatka od tragicznej w skutkach decyzji.

Do zdarzenia doszło o godzinie 14.30. 31 – letni Mieszkaniec Oświęcimia, pracujący w jednym z ośrodków rehabilitacji mieszczącego się przy ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu, wypatrzył  mężczyznę siedzącego na skraju dachu wieżowca znajdującego się po drugiej stronie ulicy. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. W kilka chwil później pod blokiem Straż Pożarna, Policja i Pogotowie Ratunkowe rozpoczęły działania ratunkowe. Na dach wieżowca ruszyli dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Tomasz Łąka, sierż. szt. Lucjan Galski oraz asp. szt. Janusz Sztafa – dowódca zmiany z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Szybko odnaleźli nastolatka i rozpoczęli rozmowę, podczas której dowiedzieli się, że do tak drastycznego kroku młodego człowieka pchnęły problemy osobiste. Choć nastolatek był bardzo załamany trafiły do niego argumenty przedstawiane przez funkcjonariuszy i po chwili chłopak zszedł z funkcjonariuszami na dół, gdzie został przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

To już kolejny raz,  kiedy patrol oświęcimskiej drogówki w składzie st. asp. Tomasz Łąka oraz sierż. szt. Lucjan Galski, nazywani „Aniołami Stróżami”,  z sukcesem podjęli się trudnej akcji.  Kilka lat temu ratowali pieszego, który zasłabł na ulicy, pilotowali rodzącą kobietę w drodze do szpitala, ratowali desperata z torowiska.  Jak twierdzą policjanci w końcu wstąpili do Policji, by pomagać innym. Nie potrafiliby usiedzieć ośmiu godzin za biurkiem, a w służbie  zawsze coś się dzieje i można zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami.

Na szczególne podziękowania zasługuje również 31 – letni mieszkaniec Oświęcimia,  który dzięki swojej spostrzegawczości zaalarmował służby ratunkowe. Dzięki jego zgłoszeniu w porę udało się zapobiec tragedii.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. Super duet….zawsze są tam gdzie ludzie ich potrzebują. Szacun Panowie!

 2. Pan Łąka jest super,lubie patrzec na jego wysportowanr ciało gdy ćwiczy w klubie.

 3. Ponoć na dole zebrała się grupka młodych ludzi i zaczęła skandować:
  „Kto nie skacze, ten z policji, HOP! HOP! HOP!”
  To oczywiście żart 😉

  Gratulacje dla mieszkańca, który nie zbagatelizował zagrożenia i dla ekipy negocjacyjnej. Takich policjantów powinno się nagradzać, a koledzy powinni brać z nich przykład, bo pamiętajcie, że policja to przede wszystkim służba.

  17-latku. Sam niedawno byłem w Twoim wieku i wiem jak przeżywa się w tym wieku nieszczęśliwą miłość. Wydaje się wtedy, że to jedyna kobieta Twojego życia, ale gdyby to była kobieta Twoich marzeń, to najzwyczajniej w świecie bylibyście dalej razem i nie zerwałaby z Tobą. Nie warto tracić głowy dla doopy. Trzymaj się i uwierz, że nie warto tracić życia, bo inni dałoby za niego wiele.

Send this to a friend