Kultura

OŚWIĘCIM. Formacja „Efekt” zatańczy w Polsacie

Już w ten piątek 28 września na antenie telewizji Polsat kolejny odcinek nowego programu tanecznego Word of dance Polska, a w nim Oświęcimska Formacja Efekt.

Pomysłodawczynią koncepcji programu jest amerykańska gwiazda Jennifer Lopez. Z zamysłu jest to program dla najlepszych tancerzy, profesjonalistów w swoich dziedzinach. Uczestnikami są tancerze i grupy taneczne reprezentujące wszystkie style tańca. Podzieleni są na trzy grupy wiekowe: dorośli w wieku co najmniej 18 lat (1–4 tancerzy), formacje taneczne w wieku 18 i więcej lat (5–20 tancerzy) i juniorzy w wieku od 8 do 18 lat (soliści i formacje do 20 tancerzy). Konkurs podzielony jest na cztery etapy. Pierwszy z nich to kwalifikacje. Uczestnicy występują w ramach swojej grupy i otrzymują punkty od jurorów, przyznawane w kategoriach: wykonanie, technika, choreografia, prezentacja i kreatywność. Aby przejść do kolejnej rundy, uczestnik musi otrzymać minimum 80 ze 100 punktów.

World of dance Polska jest pierwszą europejską edycją programu, dlatego przyciągnął wybitnych tancerzy nie tylko z Polski ale i z całej Europy.

Oświęcimska Formacja Taneczna Efekt ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Są wielokrotnymi Mistrzami Polski,  reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata oraz Europy. Udział w programie jest dla nich nowym doświadczeniem i wielką przygodą.

Formacja gorąco zaprasza do oglądania i kibicowania już w piątek o godzinie 20:05 w telewizji Polsat.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend