Kultura, Sport

OŚWIĘCIM. Formacja Efekt Mistrzem Polski

W sobotę 16 wrześnie w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego, z których nasza oświęcimska Formacja Efekt wróciła ze złotym medalem.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski były niezwykle emocjonującym wydarzeniem. Bardzo wyrównany poziom formacji sprawił, że nie było nic pewnego aż do samego końca. Formacja Efekt zaprezentowała nowy układ, który podbił serca widzów. “The Hunt” jest efektem współpracy z Panem Tonem Gretenem, choreografem Wicemistrzów Świata Formacji i najlepszych Par Tanecznych Świata, znany z nowatorskich, oryginalnych i reformatorskich choreografii. Nowa, trudna choreografia wymagała wiele pracy i poświęcenia ze strony tancerzy, jednak jak sami mówią odzwierciedla ich osobowość, jest czymś, czym żyją i całkowicie się jej oddają.  Mistrzostwa Polski były pierwszym turniejem, na którym zaprezentowany został “The Hunt”, była to nadzwyczajna i udana premiera.

Zdobyte pierwsze miejsce to nie tylko tytuł Mistrza Polski, ale i również nominacja na Mistrzostwa Świata. Już 9 grudnia Formacja Efekt stanie wśród najlepszych formacji na świecie by reprezentować Polskę i walczyć o jak najwyższą lokatę.

Trenerką Formacji jest Pani Monika Gołda.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend