Informacje, Kultura, Video

OŚWIĘCIM. Energetyczny wieczór z Jurkiem Owsiakiem w MDSM

W piątek 14 września w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieńczy w Oświęcimiu odbyło się spotkanie z Jurkiem Owsiakiem z cyklu „Dom według wartości”, o przełamywaniu barier w polskiej rzeczywistości.

Zdjęcia: Mirosław Świerguła

Poprzedni artykułNastępny artykuł

37 komentarzy

 1. Do „Do patologia pisu” – ktoś ułożył swoją rymowankę, ja swoją. Skoro komuś wolno to mi też. Skąd zatem ten wściekły i prymitywny atak? Twoje słowa o esbeckim pochodzeniu są mi obojętne, chociaż nie dziwią – zapewne cała twoja rodzina z nimi współpracowała, więc znasz tylko taki wzorzec. A kurek z kasą mam swój i nikt mi go nie zakręcił. Wiem, dla ciebie to może dziwne, ale w odróżnieniu od większości elektoratu pizdu mam wykształcenie, wiedzę i doświadczenie zawodowe, więc umiem na tym zarobić. Twoje słowa o kurku z kasą sugerują, że to jedyne znane ci źródło utrzymania, a zatem żyjesz z tego co ci ktoś (czyli państwo, z mojej kieszeni oczywiście) da. Wulgarny, prymitywny, chamski, roszczeniowy – jednym słowem prawdziwy sympatyk pizdu.

 2. Jak Państwo mogą zauważyć nadeszła teraz pora na zagęszczoną dawkę wyzwisk, przede wszystkim „ty komunisto”. Sprawdzają się też: „ty esbeku”, względnie: „twój dziadek był esbekiem”. Zohydzeniu oponenta służą również różne wulgarne epitety w rodzaju „darcie japy”.
  Można też w żywe oczy skłamać oraz dowodzić, że oponent nie potrafi „czytać ze zrozumieniem”. To ulubiona fraza trolli pis. Natomiast dla podkreślenia swojej erudycji trolle używają słowa „oksymoron”, jednego z nielicznych tzw. trudnych słów, które znają. Po tym takiego trolla łatwo można rozpoznać.
  Częstym zabiegiem u pisowskich trolli jest udawanie, że „nie są ani z pis, ani z po”, są jedynie zwykłymi Polakami, zatroskanymi o los Narodu. Ciekawe, czy Państwo uwierzyli?

 3. Kto wie? Najpierw trzeba nauczyć się czytać tekst ze zrozumieniem A nie wkładać komuś słowa , które nigdy nie zostały napisane i do tego dopisywać swoje fobie pisowskie , a po drugie nie wszyscy , którzy płacą podatki w tym kraju są za pisem lub za po.

 4. Wy za to macie argumenty,wychodzac na ulice I drąc jape,ale takie wasze wychowanie towarzysze,co w domu to ulicy.Komuno wròć to wasze marzenie.

 5. Zwróćcie Państwo łaskawie uwagę na sposób argumentacji pisowskich trolli.
  Po pierwsze – obelga. Nie wnosi nic nowego, ale polepsza nastrój trolującego i jednocześnie poprzez swoją bezczelność ma za zadanie wywołanie u oponenta tzw. efektu opadniętej szczęki. Ponadto nikt z nas nie lubi dyskutować na poziomie rynsztokowym, prawda?. Więc może oponent się zniechęci. Wtedy powstanie wrażenie, że pisowiec „wygrał” ponieważ „pozostał na placu boju”.
  Po drugie – skierowanie niewygodnej dla pis dyskusji na boczny tor. Przypomnijmy: tematem jest pisowska teza, że zbieranie przez Owsiaka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla leczenia dzieci i emerytów – jest złe. Teza, umówmy się, dość karkołomna.
  Ale nic, wystarczy oponenta arogancko zagadać. Więc: a to, że wszystkie te urządzenia nie mogłyby działać bez pisowskiego prądu (co z tego, że pis roądu nie produkuje), że poprzednie rządy po 1990 roku (czyli po i inne powstałe w wyniku zdrady) nie zrobiły nic, aby doposażyć szpitale. Trochę nielogiczne, ponieważ wynikałoby stąd, że znienawidzeni komuniści bardziej dbali o służbę zdrowia, ale – kto by zwracał uwagę na takie niuanse.
  Na zakończenie kolejna obelga, dla wzmocnienia przekazu i okazania własnej bezwzględności: my jesteśmy silni, z nami lepiej nie zadzierać. .
  W ten sposób powstaje kilkuzdaniowy wpis, treściowo miałki, ale ostry i zdecydowany. A skoro troll z taką pewnością siebie pisze, to może ma rację?

 6. Złośliwy nie płacz jak dziecko w piaskownicy bo wszyscy , którzy rządzili od lat 90 są winni zaniedbaniom w służbie zdrowia i każdy rozdawał z nich pieniądze podatników na pierdoły. Zresztą Pana złość przechodzi po prostu w wściekliznę .

 7. Złośliwy 2 towarzyszy szukaj w PiS-ie. Jest ich tam na pęczki. O konfidentach i jurgieltnikach już nie wspomnę. Co do podatków, to mają one iść nie tylko prąd, ale też na sprzęt. Niestety ludzcy panowie zamiast go wymieniać wolą kasę przesłać do Torunia. Gdyby tak nie robili Owsiak byłby bezrobotny. No ale Rydzykowi, ministrom i ich kierowcom kasa się po prostu należy. Droga sołtysowej też.

 8. W zwyczajnych społeczeństwach jest tak, że kucharki, fryzjerzy, sprzątaczki, niewykwalifikowani robotnicy budowlani, trwale bezrobotni, po szkole podstawowej albo zawodowej, uznają za rzecz naturalną, że ministrami, urzędnikami państwowymi wysokiego szczebla, wojewodami, prezydentami miast itp. zostają ludzie wykształceni, o odpowiednich kompetencjach. Jeżeli ci u władzy przestają zauważać potrzeby tych u podstawy drabiny społecznej (co się cyklicznie zdarza), ludzie prości zaczynają masowo głosować na partie w rodzaju socjaldemokracji, które obciążają bardziej podatkami klasę wyższą i dysponują uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi na rzecz uboższych. Ale nie zostaje zakwestionowana podstawa umowy społecznej, tylko wyrównaniu, spłaszczeniu ulega struktura dochodów. Wszystko to działa nadal według tych samych reguł gry i jest powszechnie akceptowane, pod warunkiem zachowania mobilność wewnątrz społeczeństw, tzn. dziecko kucharki lub fryzjera, jeśli jest zdolne, bystre i pracowite. idzie na studia, zdobywa kwalifikacje i przeskakuje do klasy wyżej. Natomiast osobnik głupi i leniwy z klasy wyższej, ma sporą szansę aby roztrwonić majątek odziedziczony po rodzicach i stoczyć się w dół.
  Teraz jednak pis porządek ten kwestionuje. Mówi ludziom: nie tylko chodzi o spłaszczenie dochodów różnych warstw, lecz o całkowite odwrócenie drabiny społecznej, twierdzi: a dlaczego kucharka nie może zostać ministrem? Właśnie że może. Należy tak nawet zrobić, ponieważ „elity” są skorumpowane, gnuśne i zdradzieckie (?). Stąd wspominane przez 'do patologię pisu' propagandowe hasła „kwik (świń odciąganych od koryta), „bo kurek z kasą zakręcony”. Więc TerazKMy, nasi uczciwi pisowscy ludzie przejmą całość władzy i to każdy jej szczebel, każdy tzw. inteligencki zawód (no, może poza lekarzami). Nastąpi rewolucja społeczna a wy, kucharki i fryzjerzy, dotychczas niesprawiedliwie pomijani, teraz zostaniecie ministrami, dyrektorami, urzędnikami, itd. Na pewno te nowe kadry będą lepsze, ponieważ są uczciwsze. A skąd to wiadomo? Ponieważ jest oczywistą oczywistością, że pis jest prawy i sprawiedliwy. Do tego jeszcze mnóstwo ultra nacjonalistycznej propagandy (my Polacy, my Polska, oni zdrajcy) oraz dużo, dużo rozdawnictwa pieniędzy. I poparcie dla pis zapewnione.
  Tak naprawdę, he, he, kucharki, fryzjerzy i bezrobotni nie zostaną ministrami. Władzę u góry i w terenie przejmą aparatczycy pis, którzy awansują w ramach struktur partyjnych za umiejętne wygryzanie konkurentów, lizanie szefowi itp. Bo tak się zostaje aparatczykiem.
  Część ludzi będzie cieszyła się z 500+.Reszta, więcej lub mniej zarabiający, nie zorientuje się od razu, że te pieniądze pochodzą z ich kieszeni (poza zadłużaniem państwa, skądś pis musi je brać). Pewnie zorientują się dopiero wtedy, kiedy będzie już za późno.

 9. Ach te duchy powiatu – Starzec i jego pomysły 😀 broń Boże on dla Oświęcimia. Niech zostanie na wuefie 😀

 10. Jestes patolą społeczna,dziadem z dziada esbeka teraz kwiczysz ,bo kurek z kasą zakręcony.Oj jak milo.

 11. Czy złożyliście już oświadczenie , że nie będziecie korzystać z prądu dla zakupionych urządzeń z wośp ? Zapomniałem , że to nie z moich podatków szpital płaci za prąd tylko płaci za to towarzysz Owsiak i jego nieskazitelna fundacja.

 12. Gdy się czyta niektóre komentarze wyznawców jedynej słusznej racji – chce się po prosty żygać.

 13. Czy złożyliście już oświadczenia, że nie będziecie korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP? Zapomniałem, że to nie WOŚP zakupił tylko tow,. Rydzyk i PiS.

 14. Ciekawe, czy „ducha powiatu” dadzą też Owsiakowi (przed wyborami chyba wszystkim dają).

 15. Najbardziej by wam pasowało by Owsiak jeszcze darmowy dom publiczny otworzył,w ten czas by wszystkim dogodził jednako.

  A tak na powaznie, to K.K. jest sprawnie działajacą firmą juz od z góry dwóch tysiecy lat , zatem biada temu kto jej wejdzie w drogę,i nieważne z jakich pobudek…

 16. Skandal w Pszczynie polegał na tym, że Owsiak przekazał na prośbę dyrekcji szpitala specjalne łóżka na oddział geriatrii; łóżka te są skonstruowane i wyposażone tak, że zapobiegają odleżynom u starszych pacjentów, którzy nie mogą się poruszać Tymczasem szpital wstawił część tych łóżek na kardiologię, gdzie wystarczały najzwyklejsze łóżka; te od Wielkiej Orkiestry były po prostu nowe i „ładniejsze”. Owsiak się dowiedział, wkurzył, łóżka zabrał i przekazał do szpitala w Rydułtowach, gdzie służą pacjentom zgodzie z przeznaczeniem. Wszystkie te informacje można łatwo potwierdzić, pisała o tym lokalna prasa w listopadzie 2013 roku.
  Reszta twoich wypocin jest równie kłamliwa – liczysz na to że ludzie nie sprawdzą i uwierzą? To tym razem się przeliczyłeś.

 17. Słuch bada się u noworodków za pomocą grzechotki, na raka wystarczą zioła i okładanie guza poświęconym błotem, a na egzemę najlepszy jest świeży koci mocz. To wizja służby zdrowia po kolejnych kilku latach rządów pis.

 18. owsiak zbiera pod daną , konkretną firme , która wie że dostanie ten cash…a od badania słuchu u noworodków od wieków służy grzechotka, nie makabrycznie drogi sprzęt, owsiak wciskał w mieście Pszczynie karetkę, szkoda że nie zapłacił rocznej pensji , ubezpieczenia za ratowników , kosztów utrzymania samochodu, wciskał na siłę zbyt specjalistyczny sprzęt tam , gdzie nie miał kto go obsługiwać, za to owsiak nie zapłacił, przez całe lata zbiórek , nieraz pod „firmę x” nakupił czegoś , to jest nieco kuriozalne, zbyt starzejące się technologicznie, maksymalnie specjalistyczne nie konsultując się ze szpitalami tylko im ten dany sprzęt firmy x czy y , na siłe wciskając… bardzo zagraniczne firmy chwalą sobie owsiaka , owsiak daje im zbyt na daną partie i serie produktu , lubią owsiaka…

 19. Nie mieszaj w to Boga,bo dla ciebie to mamona.Co do mlaskania to ty to robisz gdy inni klaszczą.

 20. Widzisz – Owsiak się zacina, ponieważ tak go Pan Bóg stworzył. Nic w tym jego winy. Natomiast Mlaskacz mlaska po prostu z powodu braku wychowania.

 21. nie ma sensu pisać o nim prawdy , jest skompromitowany , manipulant ideologii..

 22. Jąkała znalazł sobie wygodny sposòb na życie I tyle.Ciekawe czy przyjedzie na „bulu” czy bul na nim.Tvn-pranie mòzgu non stop.

 23. Jad sączony przez tvp zajął ci już nie tylko mózg, ale i serce. Wszystkie zbiórki publiczne opierają się o hojność obywateli, ale chwała nie tylko darczyńcom, lecz także ludziom, którzy to wszystko zorganizowali. Bez Owsiaka, jego inicjatywy i zdolności, całej akcji by prawdopodobnie nie było, chyba jasne. Ciekawe, czy stosując jedną miarę też do Caritasu powiedziałbyś, że „kościół nic nie robi, na żadne pochwały nie zasługuje, w sumie olać księży, bo i tak to ludzie dają”.

 24. tak, a te serduszka na sprzęcie pewnie to zasługa Owsiaka, a to, że ludzie, zwykli ludzie dają na to pieniądze, to już o tym cicho sza. gdyby nie to, że wszyscy się na to składają Owsiak by sam nic nie zrobił, taka prawda. dlatego nie rozumiem takiego rozdmuchania i przypisywania jemu zasług. bo równie dobrze jakiś Pan Y czy X mógł to prowadzić, tylko problem w tym, że taki X czy Y nie mieli odpowiedniego poparcia i w tym cały ambaras, że jak człowiek sam na coś zbiera to nic z tego nie ma, a jak ma się poparcie to można wszystko zdziałać. ot wielka tajemnica rozwiązana

 25. Nie mogłeś się powstrzymać. Może zmienisz zdanie po wizycie na oddziale ratunkowym szpitala w Oświęcimiu, gdzie na połowie sprzętu są serduszka, i to bynajmniej nie Caritasu.

Send this to a friend