Informacje

OŚWIĘCIM. Marsz Żywych 2019 – utrudnienia

W czwartek 2 maja na terenie Oświęcimia i Brzezinki, w ramach obchodów Dni Pamięci o Holokauście odbędzie się uroczystość pn. “Marsz Żywych 2019”. Jego uczestnicy, jak co roku, przejdą “Drogą Śmierci”  z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz do Auschwitz II – Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.

W związku z powyższym w dniu 2 maja  br. w godzinach od 12.00 do 17.30 zgodnie z decyzją zarządcy drogi  nastąpi wyłączenie z ruchu ulic na trasie przemarszu uczestników z Państwowego Muzeum w Oświęcimiu do Muzeum w Brzezince ulicami Leszczyńskiej, Męczeństwa Narodów i Ofiar Faszyzmu.

Od godziny 08.00 do 16.00 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu na ulicy Więźniów Oświęcimia, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Obozową do skrzyżowania z ulicą Legionów.

W związku z powyższym w tym dniu kierowcom  proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast kierujących, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim prosimy o wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy służb  biorących udział w zabezpieczeniu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Ilu więźniów narodowości żydowskiej zostało zamordowanych w KL Auschwitz a ile w Birkenau??? Manipulowanie tymi informacjami nadal ma swoich zwolenników.

  2. Piękna i potrzebna inicjatywa przypomnieniu światu, ze pamięta się rocznice masowych deportacji Żydów do KL Auschwitz-Birkenau. W tym roku uczestniczy w uroczystości 10 tysięcy Żydów z całego świata wspólnie z Polakami. Marsze organizowane są tradycyjnie w Dniu Pamięci o Zagładzie (Jom Ha Szoa), który został ustanowiony w 1951 r. przez izraelski parlament. Jego termin związany jest z powstaniem w getcie warszawskim. Data jest symboliczna bowiem nie jest znana dokładna data początku masowych transportów Żydów europejskich do KL Auschwitz – Birkenau , które rozpoczęły się w 1942 r.

  3. Przy okazji kolejnego Marszu Żywych w Oświęcimiu warto przypomnieć, że w KL Auschwitz-Birkenau i jego czterdziestu podobozach zginęło około 400 tys. obywateli polskich: Polacy (około 75 tys.) i polscy Żydzi (około 300 tys.), co stanowi jedną trzecią zamordowanych, ponieważ liczba wszystkich ofiar tego największego niemieckiego obozu zagłady wynosi co najmniej 1,1 mln ludzi.

Send this to a friend