Informacje

OŚWIĘCIM. Marsz Żywych 2019 – utrudnienia

W czwartek 2 maja na terenie Oświęcimia i Brzezinki, w ramach obchodów Dni Pamięci o Holokauście odbędzie się uroczystość pn. “Marsz Żywych 2019”. Jego uczestnicy, jak co roku, przejdą “Drogą Śmierci”  z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz do Auschwitz II – Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.

W związku z powyższym w dniu 2 maja  br. w godzinach od 12.00 do 17.30 zgodnie z decyzją zarządcy drogi  nastąpi wyłączenie z ruchu ulic na trasie przemarszu uczestników z Państwowego Muzeum w Oświęcimiu do Muzeum w Brzezince ulicami Leszczyńskiej, Męczeństwa Narodów i Ofiar Faszyzmu.

Od godziny 08.00 do 16.00 nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu na ulicy Więźniów Oświęcimia, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Obozową do skrzyżowania z ulicą Legionów.

W związku z powyższym w tym dniu kierowcom  proponujemy wybranie tras alternatywnych. Natomiast kierujących, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim prosimy o wyrozumiałość oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy służb  biorących udział w zabezpieczeniu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Ilu więźniów narodowości żydowskiej zostało zamordowanych w KL Auschwitz a ile w Birkenau??? Manipulowanie tymi informacjami nadal ma swoich zwolenników.

  2. Piękna i potrzebna inicjatywa przypomnieniu światu, ze pamięta się rocznice masowych deportacji Żydów do KL Auschwitz-Birkenau. W tym roku uczestniczy w uroczystości 10 tysięcy Żydów z całego świata wspólnie z Polakami. Marsze organizowane są tradycyjnie w Dniu Pamięci o Zagładzie (Jom Ha Szoa), który został ustanowiony w 1951 r. przez izraelski parlament. Jego termin związany jest z powstaniem w getcie warszawskim. Data jest symboliczna bowiem nie jest znana dokładna data początku masowych transportów Żydów europejskich do KL Auschwitz – Birkenau , które rozpoczęły się w 1942 r.

  3. Przy okazji kolejnego Marszu Żywych w Oświęcimiu warto przypomnieć, że w KL Auschwitz-Birkenau i jego czterdziestu podobozach zginęło około 400 tys. obywateli polskich: Polacy (około 75 tys.) i polscy Żydzi (około 300 tys.), co stanowi jedną trzecią zamordowanych, ponieważ liczba wszystkich ofiar tego największego niemieckiego obozu zagłady wynosi co najmniej 1,1 mln ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Send this to a friend