Kultura

OŚWIĘCIM. Dzień Latawca w Parku Pojednania Narodów

W czwartek 13 czerwca w Parku Pojednania Narodów na Kamieńcu odbędzie „Dzień Latawca”. Swój udział zapowiedzieli seniorzy z Dziennego Domu Pomocy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4. Uczestnicy pod okiem instruktorów będą uczyć się jak przygotowywać latawce i jak należy je puszczać. Impreza odbywa się w przededniu 79. rocznicy pierwszego transportu Polaków do utworzonego na terenach okupowanej Polski wcielonych do Trzeciej Rzeszy niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Dlatego uczestnicy wspólnie wykonają specjalne modele latawców w barwach biało-czerwonych i innych narodów, które następnie poszybują w niebo.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Szkoda że impreza odbywa sie w godzinach 10:30-12:30. Przeciętny mieszkaniec Oświęcimia jest wtedy albo w pracy albo w szkole. Kicha.

  2. Kazimierzu, ja też nie nadążam. Komary stworzył Pan Bóg i muszą przecież coś jeść. Gdyby nie chciał, żeby nas żarły, to po co by je stwarzał? Nie wiem więc, jaka masz propozycję: czy szturmowe oddziały pis biegające po krzakach i tłukące biało-czerwonymi packami owady ile wlezie? A może gromadne modły i msze przeciw komarom?
    Chwierut zrobił co mógł: wynajął firmę, która miała spryskać siedliska komarów jakąś chemią. Przy tak wielkich opadach w ubiegłych tygodniach zdaje się nie pomogło.Więc nakazał powtórzenie – zobaczymy.

  3. Genialne Panie Prezydencie !
    To w ramach akcji odkomarzania ? (przepraszam za to naiwne pytanie ale nie nadążam za Pańskim lotnym umysłem).

Send this to a friend