Informacje

OŚWIĘCIM. Dzielnicowy zatrzymał pijanego kierowcę

W dniu 24 listopada 2018 w Oświęcimiu dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, w czasie wolnym od służby, wyeliminował z ruchu drogowego pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwy 69 – letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Mieszkający w Oświęcimiu dzielnicowy, na co dzień pracujący w bieruńskiej komendzie Policji, w czasie wolnym od służby, wybrał się na zakupy do jednego z hipermarketów. Jadąc ulicą Zaborską dostrzegł dziwne manewry drogowe kierowcy VW Fox. Funkcjonariusz zaczął przypuszczać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. W związku z powyższym powiadomił dyżurnego oświęcimskiej komendy, a sam udał się za VW. Podczas nietrzeźwego rajdu kierowca VW uszkodził jeden z pojazdów. Natomiast inni jadący z przeciwka kierowcy, aby uniknąć zderzenia zmuszani byli do zjechania na pobocze. Funkcjonariusz wykorzystał okazję wyprzedził pojazd, a następnie zmusił kierującego do zatrzymania się. Podbiegł do VW i razem z policjantami z oświęcimskiej komendy Policji, dokonał zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 69 – letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało 2,10 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend