Informacje

OŚWIĘCIM. Dzielnicowy szybko odnalazł telefon

W dniu 22 maja 2017 dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 44 – letnią mieszkankę Oświęcimia, podejrzaną o przywłaszczenie telefonu komórkowego.

Kobieta z pewnością nie sądziła, że jej czyn tak szybko wyjdzie na jaw, natomiast pokrzywdzona nie sądziła, że tak szybko odzyska utracony telefon. Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 maja 2017. Tuż po godzinie 8.00 dzielnicowi patrolujący rejon Osiedla Chemików w Oświęcimiu, dowiedzieli się, że jedna z mieszkanek Oświęcimia, podczas robienia zakupów, na ladzie sklepowej pozostawiła swój telefon komórkowy. Kiedy po kilku minutach wróciła do sklepu samsunga już nie znalazła. W pobliżu miejsca zdarzenia byli dzielnicowi, którzy natychmiast zajęli się wyjaśnianiem sprawy. Sklep posiadał monitoring, więc funkcjonariusze przejrzeli nagranie, na którym uwieczniona została chwila, gdy następna klientka podjeżdża wózkiem do kasy, a następnie dyskretnie do torebki chował znaleziony telefon. Posiadając zdjęcie sprawczyni policjanci zaczęli ustalać jej personalia. Po niespełna godzinie zapukali do drzwi 44 – letniej mieszkanki Oświęcimia, którą poprosili o wydanie telefonu marki Samsung. Kobieta zaprzeczyła, twierdząc, że nie ma żadnego cudzego telefonu. W związku z tym policjanci pokazali jej zdjęcie z chwili kradzieży, wtedy dopiero przyznała się do czynu i wydała telefon. 44 – latka trafiła do oświęcimskiej komendy Policji, którą opuściła już z zarzutem przywłaszczenia mienia.

Przypominamy, że każdą znalezioną rzecz należy zwrócić. Osoba, która znalazła telefon, tak jak każdą inną rzecz, zobowiązana jest do zwrócenia go właścicielowi lub oddania do Biura Rzeczy Znalezionych. Przywłaszczenie mienia jest karalne, a w przypadku mienia o wartości powyżej 400zł jest już przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend