Informacje

OŚWIĘCIM. Dzieci do 100 cm wzrostu za 1 zł wejdą na basen

Najmłodsi będą mogli wejść na krytą pływalnią za symboliczną złotówkę. Radni zaakceptowali zgłoszoną przez prezydenta Janusza Chwieruta propozycję na październikowej sesji Rady Miasta Oświęcim. Dzieci do 100 cm wzrostu będą mogły od 18 listopada skorzystać z oferty obiektu z wyłączeniem, saun i zjeżdżalni bez ograniczeń czasowych.

Przypominamy też, że osoby posiadające Oświęcimską Kartę Mieszkańca mają 25 proc. zniżki na atrakcje na pływalni. Seniorzy z Oświęcimską Kartą Seniora mogą raz dziennie za symboliczną złotówkę przez 70 minut korzystać z pływalni, od poniedziałku do piątku, do godziny 15. Ulgi przewidziane są również dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy mieszkańców Oświęcimia do wyrobienia karty mieszkańca czy karty seniora. Należy to zrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta przy ul. Solskiego 2. Ubiegając się o kartę trzeba okazać się dowodem osobistym, pierwszą stronę zeznania PIT za rok poprzedni poświadczoną przez Urząd Skarbowy w Oświęcimiu ( tzn. posiadającą tzw. prezentatę, czyli pieczątkę US, zaś w przypadku rozliczenia się przez Internet wydrukowaną pierwszą stronę PIT i UPO, czyli Urzędowego Poświadczenia Odbioru). Potrzebna jest też aktualna fotografia, w przypadku uczniów czy studentów konieczna będzie legitymacja szkolna lub indeks. Dodatkowe dokumenty są wymagane w przypadku dzieci z rodzin zastępczych, Domu Dziecka, osób niepełnosprawnych czy bezrobotnych.

Informacje o Oświęcimskiej Karcie Mieszkańca, wzory wniosków znajdują się na stronie wwww.um.oswiecim.pl w zakładce Oświęcimska Karta Mieszkańca.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Aby dzieci mogły skorzystać z basenu,to chyba będą musieli zmierzyć im wzrost.

  2. Kolor oczy, numer buta, rozmiar kołnierzyka? Co jeszcze? Jakie nowe kryteria podziału bo podobno wszystkie dzieci są nasz. „Modelowe” miasto. Model zaczerpnięty z filmów czy literatury?W Gminie też był okres że rodzice musieli płacić za bilett dzieci dojeżdżających do szkoły, bo tak podobno wynikało z przepisów. Czy to prawda, że teraz dzieci znowu jeżdżą bezpłatnie? Jaka zmiana przepisów to umożliwiła? Czyżby nadchodząca ordynacja wybory?

  3. Dzieciaczki będą stawały na paluszkach…… ale durny ten Oświęcim. Aż wstyd się przyznać, że „my sóm z tela”. Radnym przed wyborami też trzeba zamontować tyczkę ale na wysokości 10 cm

  4. Będzie taka tyczka, pod którą dzieci będą musiały przechodzić. Które zawadzi główką, będzie płaciło pełną stawkę.

Send this to a friend