Informacje

OŚWIĘCIM. Dwukrotny włamywacz zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o dwukrotne włamanie się do tej samej restauracji.  Rabuś od razu trafił do zakładu karnego, gdzie czekało już na niego miejsce za wcześniej dokonane przestępstwa.

W połowie stycznia br. policjanci pionu operacyjnego, zaczęli rozpracowywać włamywacza, który w przeciągu kilkunastu dni dwukrotnie włamał się do tej samej, oświęcimskiej restauracji.  Za każdym razem sprawca dostawał się na teren restauracji , a następnie z kasy kradł po kilka tysięcy złotych i znikał.  Funkcjonariusze,  prowadząc ustalenia i analizując wnikliwie każdy  zabezpieczony  dowód, szybko wpadli na trop  32 – letniego mieszkańca Oświęcimia i wszczęli jego poszukiwania.

W dniu 15 lutego br. policjanci ustalili, że podejrzany przebywa w jednym z mieszkań na terenie Oświęcimia.   W związku z tym obstawili możliwe drogi ucieczki, a następnie  zapukali do drzwi mieszkania. Tak jak podejrzewali funkcjonariusze, mężczyzna  zamiast otworzyć drzwi, próbował uciec przez okno. Wpadł jednak prosto w ręce  policjantów, zabezpieczających tę nietypową drogę wyjścia z mieszkania.

Podejrzany trafił do oświęcimskiej komendy Policji,  gdzie na podstawie zebranych dowodów postawiono mu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem.  W związku z faktem, iż zatrzymany dopuścił się wcześniej kilku innych przestępstw kryminalnych, za popełnienie których sąd orzekł wobec niego karę pozbawienia wolności, 32 – latek  wprost z policyjnego aresztu trafił do jednego z zakładów karnych.

Za kradzież z włamaniem grozi  do 10 lat pozbawienia wolności.

Kpp Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend