Informacje

OŚWIĘCIM. Dwie ważne ulice zostaną wyremontowane

W mieście trwają przygotowania do kolejnych inwestycji drogowych. Jedna prowadzona będzie w Starym Mieście na tzw. przedłużeniu ul. Żwirki i Wigury, łączącym ulicę Górnickiego z ulicą Piłsudskiego. Kolejna to długo oczekiwana przebudowa dróg wewnętrznych na osiedlu Szpitalna. Ulice są w złym stanie technicznym. Wymagają pilnych remontów i modernizacji. Prace przy obu inwestycjach mają ruszyć w połowie września.

– Wykonawcy wyłonieni w drodze przetargu przystąpią do prac jeszcze we wrześniu. Inwestycje będą jednak wydłużone w czasie – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. Powodem, jak wyjaśnia są ostatnie decyzje rządu, zmniejszające dochody samorządów, a także brak zapewnienia dodatkowej subwencji z budżetu państwa na oświatę. – W tej sytuacji niepewności finansowej jesteśmy zmuszeni przeciągnąć rozpoczęte inwestycje na kolejne lata, co na pewno będzie bardziej uciążliwe dla mieszkańców. Chcemy jednak wywiązać się z obietnic i zrealizować zaplanowane w okresie wyborczym zadania – dodaje prezydent.

Na przedłużeniu ulicy Żwirki i Wigury, łączącym ul. Górnickiego z ul. Piłsudskiego na długości blisko 300 metrów wykonana zostanie nowa nawierzchnia i chodniki. Zakres inwestycji obejmie też przebudowę zjazdów i poboczy oraz ogrodzenia kolidującego z inwestycją. Droga zyska oświetlenie uliczne i dwa parkingi. Przebudowana będzie też kanalizacja deszczowa i sanitarna oraz sieć wodociągowa, elektryczna, telekomunikacyjna i gazowa. Inwestycja, która kosztuje blisko 2 mln zł zakończy się w lipcu 2020 roku.

Przebudowa dróg wewnętrznych na osiedlu Szpitalna rozpocznie się od bloku znajdującego się przy ulicy Dąbrowskiego 65 do 79. W tym roku wykonana zostanie tam nowa nawierzchnia i chodniki, przebudowana będzie sieć oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz sieć teletechniczna, gazowa. Zwiększy się ilość miejsc parkingowych. Będzie też altana śmietnikowa i plac na kontenery do segregacji śmieci. Ten zakres prac zamknie się kwotą blisko 900 tys. zł. Pozostałe ulice na osiedlu będą robione w kolejnych latach.

UM Oświęcim

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Dobrze więc przenoszę środki z remontu Szpitalnej na Piłsudskiego. Przykro mi, ale więcej pieniędzy w kasie miasto nie ma. Nie mam maszynki do drukowania banknotów, jak rząd.

 2. Kiedy wreszcie zostanie zrobiony remont ul. Piłsudskiego.Wygląda jak dobry ser szwajcarski .Kiedy wreszcie będą remonty ulic na starym mieście , nie tylko na oś Chemików na zasolu na Budowlanych.Tutaj też mieszkają ludzie ,którzy chcą chodzić po wyremontowanych chodnikach jeżdzić po równych drogach,a nie wywracać się o dziury.

 3. remonty są śliczne tylko chyba ktoś zarabia na tych lampach

 4. Ale to są sprawy na których pisiory się nie znają i w zasadzie nic ich nie obchodzą. A na tym portaliku jeden z nich już rozporządza podatkiem również od mojej pracy. A rozbuchane apetyty u hołoty , na darmową kasę rosną .

 5. Inflacja sięga już 3 procent, co przy silnym wzroście cen towarów i usług (związanym z kosztami pracy i wyższym popytem, wspieranym świadczeniami socjalnymi), powoduje, że liczne inwestycje w Polsce stają, firmy schodzą z budów, a planowanie czegokolwiek na przyszły rok przypomina wróżenie z fusów.

 6. Samorządy są głównie finansowane z dochodów z PIT. Rząd aby się przypodobać wyborcom, obniża stawkę tego podatku, dzięki czemu samorządy będą miały mniej pieniędzy, a rząd nic na tym nie straci. Genialnie proste.

 7. „Tak,ten cały hejt robiłam dla Polski,ponieważ wierzę że walczę ze złymi ludzmi”-
  -oto wyznanie jednego z pisowskich trolli zamieszczone dziś w artykule na „Wp.pl”.

  Przypadek hotina jest inny, on wierzy że dzięki hejtowi w reszcie zostanie kimś ważnym.

 8. Polecam w najnowszej Polityce: „Sfrustrowani pracownicy socjalni grożą strajkiem. I akurat ich protest mógłby rządzących, szczególnie przed wyborami, poważnie zaboleć. Bo to pracownicy socjalni wypłacają świadczenia, m.in. te sztandarowe z programu 500 plus.” Dlaczego tak źle zarabiamy?

 9. Współczuję mieszkańcom. Postawią im pod oknami talie latarnie, że dywan na oknach nie pomoże w spaniu.

 10. ….poinformowało nas Centrum Informacyjne Rządu – UAHAHAHA

  wcześniej mówili że Kuchciński nie latał tyle, a jak latał to sam, a jak było to się okazało później

 11. aż strach pomyśleć jak trolle ZpisU będą nękać samorządowców tak jak robią to z sędziami pod egidą ministerstwa

 12. Dzień dobry, mam pytanie do naszych włodarzy, co z ul. Arciszewskiego (dawniej: Fika) do ul. Żwirki i Wigury. Tyle było walki o utrzymanie nazwy komunistycznego działacza, otarło się o sądy administracyjne, a ulica jak była dziurawa, tak jest nadal. Czy oprócz walki o nazwę ulicy, znajdą się również środki na jej remont?

  Z uszanowaniem dla Wielce Czcigodnego Włodarza,
  dikigoros

Send this to a friend