Informacje

OŚWIĘCIM. Dwa nowe radiowozy typu furgon dla oświęcimskich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymali dwa nowe radiowozy marki VW Transportery, tzw. furgony. Będą one wykorzystywane przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo – interwencyjnego, w codziennej służbie patrolowej oraz do przewożenia osób zatrzymanych.  W zakupie jednego z nich Policję wsparły władze powiatu oświęcimskiego, natomiast drugi, identyczny wóz przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, zakupiony został z budżetu Policji, w ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020.

W piątek 5 stycznia br. o godzinie 14.00  w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu odbyło się przekazanie dwóch nowych radiowozów oznakowanych marki VW Transporter. Na uroczystość przybyli Starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, Wicestarosta Jarosław Jurzak, Radni Powiatowi oraz przedstawiciele mediów.

Gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec, który podziękował przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie. Podkreślił, że w efekcie bardzo dobrej współpracy z samorządem lokalnym, który czuje się współodpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w powiecie, było możliwe sfinansowanie zakupu dużego, wartego blisko 170 tysięcy zł, oznakowanego radiowozu.   Komendant zaznaczył, iż policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego, codziennie podejmują kilkadziesiąt interwencji. W każdej chwili są gotowi, aby nieść pomoc mieszkańcom, a nowoczesny sprzęt transportowy, w znacznej mierze usprawni ich służbę.

Z kolei Starosta powiatu oświęcimskiego podkreślił, że dla samorządów od wielu lat, bezpieczeństwo mieszkańców jest niezwykle ważne, a żeby utrzymać wysoki jego poziom, policjanci powinni dysponować nowoczesnym i niezawodnym sprzętem.   Następnie Starosta oraz Komendant wręczyli kluczyki do radiowozów policjantom ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Funkcjonariusze, zaprosili do obejrzenia wnętrza nowych wozów i z satysfakcją opowiedzieli o ich wyposażeniu.

Wartość obu nowych wozów to blisko 340 tysięcy złotych. Zakup pierwszego z furgonów był możliwy dzięki wsparciu Starostwa oraz Rady Powiatu oświęcimskiego, który zdecydował się na sfinansowanie połowy jego wartości. Druga połowa kwoty pochodziła z budżetu Policji. Wyjątkową niespodzianką okazał się jednak fakt, iż Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, zdecydował o przekazaniu do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu drugiego, tego samego typu radiowozu.

Dwa duże i nowoczesne wozy z całą pewnością usprawnią policyjną służbę, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend