Informacje

OŚWIĘCIM. Duża kraksa na Osiedlu obok OCK

W sobotę 24 sierpnia 2019 o godzinie 17.00 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia ze Śniadeckiego doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci mieszkaniec Raciborza kierując samochodem marki Skoda wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z samochodem marki Opel którym kierował mieszkaniec Oświęcimia, który z kolei uderzył w samochód nauki jazdy marki Hyundai którym kierowała mieszkanka powiatu wadowickiego. Aby z samochodu wydostać pasażerkę opla strażacy użyli specjalistycznego sprzętu, następnie została ona przewieziona na badania do szpitala.  Badania w szpitalu przechodzi również 10 letnia dziewczynka, która również była pasażerką opla. Do szpitala na badania trafili również instruktor nauki jazdy i jego  kursantka,która kierowała Hyundaiem.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

19 komentarzy

 1. do Zoro.
  w Europie – Capo de Roca, Nordkapp, Grecji i Bałkanów nie liczę. Przyznaję, na wschód dalej niż do Winnicy nie dotarłem autem, cienki ze mnie kierowca Trochę skrzyżowań przejechałem, dużymi i małymi. Nawet średnio rozgarnięta ciapa przejedzie to skrzyżowanie bez kolizji, o ile kojarzy znaki i podstawowe reguły.

 2. dla ludzi myślących i nie mających problemów ze wzrokiem to jedno z łatwiejszych skrzyżowań w centrum – widoczność we wszystkich kierunkach na kilkaset metrów, szeroko i na dodatek przejścia dla pieszych na których często zatrzymują się pojazdy …
  a jeśli wysepki do 'prawoskrętów’ komuś przeszkadzają to najwyraźniej czas na dodatkowe lekcje jazdy u instruktora, ew egzamin. nie każdy musi (i nie każdy powinien) kierowac samochodem.
  Jakie to szczęście że u nas nie ma tramwajów – byłaby miazga każdego dnia.

 3. Panie Kwiru’t, masz odpowiedź na swoje pytanie w moim komentarzu. Zacytuję Ci, żebyś długo nie musiał szukać:

  „Tam trzeba TYLKO albo AŻ umieć przestrzegać podstawowe przepisy Ruchu Drogowego.”

  A kierowcy nie lubią ich przestrzegać, bo uważają, że są zbędne, że oni lepiej wiedzą jak jeździć.

 4. Tam nie potrzeba ŻADNYCH ŚWIATEŁ ANI RONDA. Tam trzeba TYLKO albo AŻ umieć przestrzegać podstawowe przepisy Ruchu Drogowego. Skrzyżowanie ma dobrą widoczność i jest dobrze oznakowane. Nic więcej tam nie trzeba.

 5. Na zdjęciu widać znak stop. Kierowca ma obowiązek bezwzględnie się zatrzymać. Problem w tym, że kierowca skody tego nie zrobił, tak?

 6. @Elka Powinno być dwupoziomowe z sygnalizacją świetlna i progami zwalniającymi.

Send this to a friend