Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Dobre praktyki w walce ze smogiem

5 marca o godz. 17:30 w Osiedlowym Domu Kultury Zasole w Oświęcimiu odbędzie się spotkanie z Piotrem Siergiejem z Polskiego Alarmu Smogowego.

Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowany film „Cały ten smog” pokazujący jak destrukcyjny wpływ na zdrowie nas wszystkich ma zanieczyszczone powietrze. Zostaną zaprezentowane też pozytywne przykłady walki z trującym powietrzem z innych miast Polski. Spotkanie z Piotrem Siergiejem z Polskiego Alarmu Smogowego będzie też okazją, aby porozmawiać o tym, co my sami możemy zrobić na rzecz walki o czyste powietrze.


Oświęcim i sąsiadujące z nim miejscowości leżą w urokliwej Kotlinie Oświęcimskiej. Przy bezwietrznej pogodzie, szczególnie w sezonie zimowym, położenie to staje się jednak przekleństwem dla wszystkich mieszkańców, a okolica jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Polsce i Europie.

Konieczne są radykalne działania na rzecz poprawy jakości powietrza na terenie całego powiatu oświęcimskiego, bo oddychanie czystym powietrzem to nasze prawo, a nie przywilej. Nie chcemy żyć dalej w miejscu, w którym wyjście z domu zagraża zdrowiu i życiu nas wszystkich.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Chwali się.
    Niestety, akurat Ci co przyjdą, to i tak mają świadomość i nie mają gdzieś smogu.
    To trzeba dotrzeć, do tych, co mają to gdzieś.

Send this to a friend