Kultura

OŚWIĘCIM. Darek Maciborek odwołuje Life Festival 2019

Zaraz po wydaniu oświadczenia przez Urząd Miasta Oświęcim ws. wstrzymania dofinansowania na Life Festival Oświęcim 2019, organizatorzy festiwalu poinformowali, iż w tym roku festiwal się nie odbędzie.

Oświadczenie Fundacji Peace Festival:

Zarząd Fundacji Peace Festival, która jest dotychczasowym organizatorem wydarzenia Life Festival Oświęcim, organizowanego nieprzerwanie od dziewięciu lat na terenie miasta Oświęcim, realizowanego w latach 2017 – 2018 pod nazwą Tauron Life Festival Oświęcim, informuje, iż wydarzenie to w roku 2019 w obecnym miejscu i formule organizacyjnej nie odbędzie się. Powodem zawieszenia projektu w 2019 r., jest brak możliwości pozyskania wystarczających środków na sfinansowanie festiwalu. Jednakże prowadzone są działania na rzecz kontynuacji organizacji wydarzenia pod nazwą Life Festival w nowej odsłonie oraz formule organizacyjnej.

Czytaj również:
Oświadczenie Prezydenta Janusza Chwieruta o wstrzymaniu dofinansowania

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Dwa lata temu Queen & Adam Lambert nad Sołą, wczoraj w Hollywood na gali Oscarów …

 2. Szkoda. To był piękny sen który się niestety skończył. Mam znajomych w miejscach bardzo odległych od Oświęcimia i wiem że ten festiwal przebił się do ich świadomości. Ten festiwal czynił to miasto normalnym nawet dla potencjalnych inwestorów. Nic lepiej niż ten festiwal nie walczył z czarnym PR-em który ciągnie się za tym miastem. Mam nadzieję że zostanie wymyślone coś innego ale obawiam się że będzie to bardzo trudne.

 3. Szacunek dla Darka Maciborka , był taki moment na początku festiwalu , że duma rozpierała .Szkoda że tak się skończyło , ale i tak przygoda była przednia , jeszcze raz szacun.

 4. Panie Maciborek czy prawdą jest że w ostatnim czasie nie odbiera pan tel z UM i nie można się z panem skontaktować?

 5. Brawo Janusz dorżnęliśmy i będziemy dalej strącać szarańcze , dinozaury ,naftalinę ,szacun Janusz i jego wyborcy ,demokracja ponad wszystko

 6. Jeżeli umiem czytać ze zrozumieniem to odwołany jest Tauron Life Festival Oświęcim głównie z powodu braku kasy od Taurona czyli sponsora tytularnego. Wg oświadczenia Fundacji Peace Festival: „… prowadzone są działania na rzecz kontynuacji organizacji wydarzenia pod nazwą Life Festival w nowej odsłonie oraz formule organizacyjnej … ” czyli festiwal raczej odbędzie się

 7. Jeśli zaangażowanie finansowe miasta w most duchów będzie wynosić tylko 25%, nie widzę żadnych przeszkód, aby ta kładka do nikąd powstała. Natomiast inne proporcje na ten cel to niegospodarność i dalsze zadłużanie miasta. To jest po prostu Skok na kasę podatnika!

 8. LFO to nie jest milion złotych. Miasto swój milion miało zabezpieczone i chciało dać. Druga bańka miała być z Tauronu a trzecia z kilku dużych firm i m.in. Powiatu. 3 miliony miało zagwarantować skromny festiwal (bez topowych gwiazd). Jeśli sponsor tytularny się wycofał (Tauron) i nie wiadomo co z resztą kasy to sprawa jest prosta – 1 milion z Miasta nic nie daje. Nie ma sensu robić dwóch imprez takich jak wrześniowe „Dni Miasta”. Tyle i tylko tyle. Szkoda, że tytuły portali sugerują, że to przez rzekomą rezygnację Miasta festiwalu nie będzie. Umowa z organizatorem była prosta: zagwarantujesz 2 mln – my (Miasto) dajemy trzeci. Nie ma 2 mln – nie ma i trzeciego !!!

 9. Ludzie, most duchow jest finansowany z innycg srodkow, ktorych nie da sie przerzucic.

  A co do LFO to ma bardzo male poparcie spoleczne. Duzo ludzi dalej uwaza, ze lepiej chodniki remontowac albo pytalo na co miasto przeznacza dochod z LFO. Takie jest w osw prowincjonalne myslenie.

 10. @RR
  22 lutego 2019 o 23:55
  Czyli Most Duchów na Kamieńcu już nie będzie potrzebny?

  Będzie potrzebny….. Muzeum..

 11. A co na to Zbyszek Starzec? Dlaczego nie walczy juz o to wszystko? Moze sam wystąpił by na tym festiwalu z Beatą?

 12. Szkoda, że festiwal się nie odbędzie. Fajna impreza to była. Moi zdaniem jeśli miasto stać na dofinansowanie paranoicznego projektu most duchów to za kilkadziesiąt milionów złotych to milion na imprezę tego typu to chyba niewiele. Wydaje mi się również, że lepiej byłoby szukać funduszy na rozbudowę cieplowni i podłączenie do niej całego miasta niż wydawać naszą kasę na prywatne cele.

 13. Myślę , że most duchów nie ma nic wspólnego z festiwalem . To tylko dostęp do miasta
  i pięknych terenów Soły . Powstanie na pewno . Ale milion złotych to nie jest aż tak dużo , szkoda .

 14. Nie miałem nic przeciwko LFO, fajnie, że był. Ale jeśli festiwal nie miał teraz innych źródeł finansowania, to oczekiwanie aby miasto (a więc pośrednio też ja) dopłacało do niego setki tysięcy złotych, byłoby chyba lekką przesadą.

Send this to a friend